Bilişim 20 NİSAN 2012 / 12:12

TTGV'nin yeni başkanı Cengiz Ultav oldu

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı'nın (TTGV) kuruluşundan bu yana başkanlığını yürüten Dr. Fikret Yücel, yerini 19 Nisan tarihi itibariyle Vestel Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav'a bıraktı.1991 yılından beri özel sektörün Ar-Ge ve Teknolojik Yenilik projelerine destek sağlamakta olan Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), yaklaşık 21 yılın ardından başkanını değiştirdi. 24 özel sektör, 5 kamu, 10 şemsiye kuruluş ve 15 gerçek kişinin biraya gelmesi ile kurulan vakıf, kurulduğu günden bu yana Dr. Fikret Yücel'in başkanlığında yürütülüyordu.

19 Nisan'da gerçekleştirilen vakıf genel kurulunda, vakfın kurucu üyelerinden, Vestel İş Geliştirme ve Stratejik Planlamadan sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Ultav başkan olarak seçildi.

Cengiz Ultav kimdir?

Cengiz Ultav, 26 Şubat 1950 Eskişehir doğumludur. ODTÜ Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Opsiyonu Lisans ve Lisanüstü derecelerine ve Hollanda Philips International Institue Diploma derecesine sahiptir. Türkiye’de Bimsa ve İnfo firmalarında ve yurt dışında Dornier System GmbH’da teknik ve yönetim görevleri aldıktan sonra, NCR firmasında Genel Müdür Yardımcılığı ve Sun Microsistemler A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştı.

Aynı dönemlerde Koç, Sabancı, Eczacıbaşı Gruplarına danışmanlık hizmetleri verdi. 1995 yılından bu yana Vestel Elektronik A.Ş. yönetim takım çalışmalarının içinde yer almakta ve halen Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkilerinden sorumlu İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Birleşmiş Milletler UNDP kuruluşu için Vietnam’da danışmanlık yapmıştır. Türkiye Bilişim Vakfı ve Unix Kullanıcıları Derneği kurucu üyesi ve Microsoft’un Çözüm Geliştirme Disiplini konusunda sertifikalı danışmanıdır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun