Bilişim 18 TEMMUZ 2016 / 10:00

Treo, Solventaş’ın bilişim altyapısını yeniledi

Treo Bilgi Teknolojileri, akaryakıt ve kimyasal madde depolanması alanında hizmet veren Solventaş’ın sanallaştırma projesi kapsamında veri yedekleme sistemlerini yeniledi.

Solventaş’ın sanallaştırma ve veri yedekleme açısından ihtiyaç duyduğu teknolojik alt yapı sistemleri Treo tarafından yedekli bir yapıya geçirildi. Böylece felaket kurtarma konusunda önemli bir adım atılmış olmasının yanı sıra, sistemin yüzde 100’e yakın bir performans ile çalışması sağlandı.

İş sürekliliği kazanmanın kendileri için hayati önem taşıdığını ifade eden Solventaş Proje Geliştirme ve Bakım Müdürü H. Avni Haznedaroğlu “Sunulan çözümün Türkiye ve dünyadaki örnekleri, hangi ekipmanlarla neleri hayata geçirebileceğimiz, hangi yazılımları nerelerde konumlandırabileceğimiz ve bu sistemin nasıl yönetileceği konularında Treo bize bilgi ve güven verdi. Kısacası veri yedekleme diye başladığımız bu proje, bizi bir anda iş sürekliliği konusunda oldukça güvenilir bir noktaya taşıdı” diye konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun