Bilişim 07 NİSAN 2015 / 14:42

TP-LINK yeni teknoloji trendlerine hazır

TP-LINK, başta 4G olmak üzere, nesnelerin interneti, akıllı evler gibi yeni teknolojilere hazır olduğunu bugün düzenlediği basın toplantısında paylaştı.TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2014 yılında TP-LINK’in dünya genelinde büyümesini sürdürerek gelirlerini 2 milyar dolar üzerine çıkardığını ve 2014 yılında uluslararası satış gelirlerinin yüzde 19 arttığını belirtti. TP-LINK’in 4G destekli taşınabilir yönlendiricilerini yıl içerisinde satışa sunmayı planladıklarını söyleyen Dinçer, TP-LINK olarak her yerden, her zaman internete ulaşmayı sağlayan cihazlar ürettiklerini ve 4G teknolojisinin destekledikleri teknolojiler arasında olduğunu söyledi.

TP-LINK’in akıllı ev, bulut bilişim ve nesnelerin interneti teknolojilerine yatırım yaptıklarını belirten Dinçer, “ Nesnelerin İnterneti” konusunda çalışmalar yapan uluslararası konsorsiyumda yer aldıklarını; giysiden, ev eşyalarına kadar her nesnenin internete bağlanıp akıllı hale gelmesini sağlamak üzere çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Ali Dinçer, TP-LINK’in 2014 yılında yedek şarj birimi ile güzel bir başarı elde ettiğini ve ‘evde eğlence’ temalı bluetooth, hoparlör, müzik alıcılarından oluşan yeni bir ürün grubu oluşturduklarını, 2015’te pazara sunacaklarını bildirdi. Basın toplantısında 2015 yılında satışa sunulması planlanan, 4G destekli taşınabilir yönlendirici, kablosuz internetin kapsama alanını genişleten yeni nesil menzil genişleticiler ve powerline adaptörler, dokunmatik ekranlı yönlendirici ve yeni powerbank modelleri tanıtıldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun