Bilişim 07 NİSAN 2015 / 14:42

TP-LINK yeni teknoloji trendlerine hazır

TP-LINK, başta 4G olmak üzere, nesnelerin interneti, akıllı evler gibi yeni teknolojilere hazır olduğunu bugün düzenlediği basın toplantısında paylaştı.TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2014 yılında TP-LINK’in dünya genelinde büyümesini sürdürerek gelirlerini 2 milyar dolar üzerine çıkardığını ve 2014 yılında uluslararası satış gelirlerinin yüzde 19 arttığını belirtti. TP-LINK’in 4G destekli taşınabilir yönlendiricilerini yıl içerisinde satışa sunmayı planladıklarını söyleyen Dinçer, TP-LINK olarak her yerden, her zaman internete ulaşmayı sağlayan cihazlar ürettiklerini ve 4G teknolojisinin destekledikleri teknolojiler arasında olduğunu söyledi.

TP-LINK’in akıllı ev, bulut bilişim ve nesnelerin interneti teknolojilerine yatırım yaptıklarını belirten Dinçer, “ Nesnelerin İnterneti” konusunda çalışmalar yapan uluslararası konsorsiyumda yer aldıklarını; giysiden, ev eşyalarına kadar her nesnenin internete bağlanıp akıllı hale gelmesini sağlamak üzere çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Ali Dinçer, TP-LINK’in 2014 yılında yedek şarj birimi ile güzel bir başarı elde ettiğini ve ‘evde eğlence’ temalı bluetooth, hoparlör, müzik alıcılarından oluşan yeni bir ürün grubu oluşturduklarını, 2015’te pazara sunacaklarını bildirdi. Basın toplantısında 2015 yılında satışa sunulması planlanan, 4G destekli taşınabilir yönlendirici, kablosuz internetin kapsama alanını genişleten yeni nesil menzil genişleticiler ve powerline adaptörler, dokunmatik ekranlı yönlendirici ve yeni powerbank modelleri tanıtıldı.