Bilişim 14 EYLÜL 2011 / 11:51

TP-Link'in yük paylaşımlı ağ yönlendiricisi torrent ve video kavgalarını bitirecek

TP-Link'in yeni ağ yönlendiricisiyle birden fazla internet servis sağlayıcısından hizmet satın alarak tek bir aygıt üzerinden yedekli olarak kullanabileceksiniz.

Ağ donanımı alanında çözümler sunan TP-LINK, internet hatlarındaki yavaşlama ve kesintilerinden sıkıntı duyan, ağ bağlantısından en yüksek verimi almak isteyen işletme ve kurumlar için farklı internet servis sağlayıcılarını tek bir cihazda toplayıp, yedekli olarak kullanabilen yeni ağ yönlendiricisini duyurdu. TP-Link Load balancer Router serisi aynı zamanda farklı hatlar üzerinde yük paylaşımı da yapabiliyor. Cihazlarda ayrıca uygun yazılımla 5651 sayılı yasanın ortak kullanım alanları için zorunlu tuttuğu kayıt işlemlerinin yapılmasını sağlayan ‘Port Mirror’ özelliği bulunuyor.

Serinin TL-R480T+ modelinde iki geniş bant ağı (WAN) ve üç adet yerel ağ bağlantısı (LAN) portu bulunuyor. Yönlendirici, çoklu bant genişliği özelliğiyle birden fazla İnternet servis sağlayıcısından alınan hizmeti tek cihazda toplamayı, iki WAN portu ile bant genişliğini iki katına çıkartmayı ve farklı internet hatları arasında yük paylaşımı yaparak, en uygun hattan en yüksek hızda hizmeti otomatik olarak almayı sağlıyor.

TL-R480T+ 4.0 sürümünde bir adet sabit WAN, bir sabit LAN ve buna ek olarak WAN veya LAN olarak kullanılabilen 3 değişken port bulunuyor. Bu sayede cihaz 4 adet internet bağlantısını kendi üzerinde birleştirebiliyor ve belirlenen kurallara göre yerel ağ kullanıcılarına sunabiliyor.

TL-R480T+’nin diğer bazı özellikleri şöyle sıralanıyor:

• İki adet 10/100mbps WAN, 3 adet 10/100mbps LAN portu
• Birden fazla internet bağlantısını birleştirerek, bant genişliğini çoklama olanağı
• Hatlardaki yükü dengeleme ve en verimli hattan otomatik olarak hizmet alma olanağı
• IP tabanlı QoS özelliği ile Online oyun oynama ve ses/video akışı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılama şansı
• IP ve MAC adreslerini tanımlayarak oluşturulacak filtreler ile ağa sızmaları önleyen güvenlik sistemi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun