Bilişim 22 ARALIK 2015 / 14:11

Toshiba'daki kötü gidiş devam ediyor

Toshiba'da yaşanan muhasebe skandalının sonuçları giderek daha kötü bir hal alıyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yaşanan muhasebe skandalının ardından zor günler yaşayan Toshiba, 6 bin 800 çalışanı ile yollarını ayırma kararı aldı. Yaşanan muhasebe skandalının ardından şirketin CEO'su Hisao Tanaka istifa etmiş, görevini bırakırken yaptığı açıklamada Toshiba'yı zor günlerin beklediğini ifade etmişti.

Tanaka'nın açıklamalarının ardından hisselerinde düşüş yaşayan ve ekonomik krize giren Toshiba'da işten çıkarma süreci de başladı. Şirketten yapılan açıklamadai yeniden yapılan süreci doğrultusunda 6 bin 800 çalışan ile yolların ayrılacağı belirtilirken, şirketin skandalın olduğu dönemde bu yana yüzde 40 oranında hisse kaybı yaşadığı ifade ediliyor. 

Toshiba tarafından yapılan açıklamada, şirketin müşterilerinin güvenini tekrar kazanmak için küçülme politikası izlediği ifade edilirken, ilerleyen süreçte benzer hamlelerin sürebileceği belirtildi. Bilindiği üzere skandaldan bu yana Toshiba, kar getirmeyen departmanlarını ve iş kollarını kapatmaya ve yeniden yapılandırmaya gitme kararı almıştı. Şirketin izlediği politikanın, sonuçlarının ne gibi sonuçlar vereceğini ise zaman gösterecek. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun