Bilişim 21 NİSAN 2011 / 16:09

TeliaSonera, Genel Kurul'un sağlığı için medya kuruluşlarına dava açtı

TeliaSonera, İstanbul Cumhuriyet Başsavcığı’na yanlış bilgilendirme, hakaret ve Turkcell Genel Kurulu’nun güvenliğini tehlikeye atma gerekçeleriyle bazı medya kuruluşları ve temsilcileri hakkında dava dilekçesi verdi.

Dava dilekçesinde, TeilaSonera, Akşam ve Güneş gazeteleri, Gazeteport internet portalı ve aralarında Mehmet Bülent Ergin (Çukurova Grubu bünyesinde bulunan Akşam ve Guneş Gazeteleri CEO’su ve Çukurova Holding’i temsilen Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi), Yavuz Semerci (SEM Yayıncılık) ve dört muhabirin yeraldığı altı kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca TeliaSonera yukarıda belirtilen şahısların gerçek dışı haberleri olmadan, tüm şüpheler ve baskılardan arındırılmış güvenli bir genel kurul yapılması için de tedbir alınmasını istedi.

Konuyu değerlendiren TeliaSonera Kıdemli Başkan Yardımcısı Cecilia Edstrom “Bizim amacımız iyi yönetim ve Turkcell’deki yasal haklarımızın savunuculuğunu yapmak. Akşam, Güneş ve Gazeteport’un yaptıkları yanlış haberler meseleyi asıl odak noktasından uzaklaştırmaya çalışan Çukurova’nın kara pr stratejisinin bir parçasıdır. Bu eylemler gerçeği çarpıtmakta ve bizim itibarımızı zedelenmektedir. Biz de ilgili medya kuruluşlarına ve kişilere dava açtık. Çukurova’nın ve onunla birlikte hareket edenlerin eylemleri sonucu taraflara gelebilecek herhangi zarardan onları sorumlu tutacağız” dedi.
ETİKETLER : dava teliasonera turkcell
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun