Bilişim 23 EYLÜL 2013 / 13:16

Telekomünikasyon sektörü bir araya gelecekTelekom sektörü internet politikalarından yatırım desteklerine gündemi tartışmak üzere buluşacak. Telekom şirketleri ile OTT'ler açısından rekabet, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de telekomünikasyon sektörünün önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Bilişim sektöründe gerçekleştirilecek yatırımlarla ilgili politikaların belirleneceği önemli platform ICT Summit Now'da tartışılacak.

Telekomda Yeni Nesil Altyapı Çözümleri: Sırada Ne Var?, Rekabet ve İşbirliği: yasal düzenlemeler, yeni bakış açıları , etkin rekabette sektörü bBüyütmek için ipuçları gibi panellerin yanısıra, telekom endüstrisine Avrupa’dan Bir Bakış, ITU Perspektifinden Telekom,Netaş Telekom Ar-Ge’sinde 40.yılını kutluyor, Yakınsama, dünyada tTelekom trendleri ve sektörün geleceği, mobil çözümler ve Biyometri gibi başlıkların konuşulacağı farklı etkinlikler de yer alacak.

Google vergi vermeli mi?
Google’ın 2006 yılında 1.65 milyar dolar karşılığında aldığı Youtube ile sunduğu uçsuz bucaksız video içerik dünyasına ulaşmak isteyen milyonlarca tüketici, hizmet aldıkları telekom şirketleri aracılığıyla bu içeriklere erişim sağlıyor. İşte bu noktada telekom işletmecileri cephesinde; gelir, altyapı yatırımı, hizmet kalitesi vb. alanlarda önemli sorunlar ortaya çıkabiliyor. TELKODER’in ICT Summit NOW-Bilişim Zirvesi’13 kapsamında, 26 Eylül Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği, Medya-İnternet Yakınsaması panelinde soruların yanıtı aranacak.

Telekom yatırım politikaları

Açılış konuşmasını TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak’ın yapacağı ve Bilişim Zirvesi gündeminde önemli bir yere sahip olan panel, Kasımpaşa Salonu’nda saat 13:30 ile 15:00 arasında gerçekleştirilecek. Özellikle Türkiye’de hizmet sunan telekom şirketlerinin geleceği ve dolayısıyla da tüketicilere sunulan hizmetlerin verimliliği açısından gerekli düzenlemelerin ve yatırım politikalarının oluşturulmasının ilk adımları bu panelle atılacak.

Yetkililer yatırımcılarla bir araya gelecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Rekabet Kurumu (RK) ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) gibi üç önemli yapının aynı etkinlikte telekomünikasyon sektörü temsilcileriyle bir araya gelecek olması da panelin ilgi çeken bir diğer özelliğini oluşturuyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun