Bilişim 14 EYLÜL 2011 / 13:49

Telefon alacakların yüzde 66'sı iPhone 5, tablet alacakların yüzde 85'i iPad istiyor

iPad markası tablet dünyasında jeneriği ele geçirdi

Anketlerin gösterdiğine göre özellikle tablet denildiğinde tüketicilerin aklında iPad'den başka bir şey gelmiyor. Jilet gibi, Selpak gibi bir şey olmuş bu iPad...

İtiraf edelim ki dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Apple'ın o kendine özgü burnundan kıl aldırmayan, adam seçen, pahalı ve snob duruşunu pek sevmiyoruz. Ama özellikle son yıllarda bir şey yaptıkları zaman illa sağından solundan eksik bir şeyler bırakmakla birlikte güzel şeyler ortaya koyduklarının hakkını vermek lazım.

Lazım, zira ChangeWave adlı br araştırma şirketinin yaptığı araştırmanın sonuçları da benzer şeyler söylüyor. Şirketin gerçekleştirdiği ve Fortune'da yer alan araştırmaya göre mevcut iPhone sahiplerinin yüzde 66'sı iPhone 5'i satın almak için gün sayıyor. Tablet almak isteyenler ise yüzde 85 oranında gözünü iPad'e dikmiş durumda. Bu da özetle 2011'in 4. çeyreğinde iPad satışlarının 12,5 milyon, 2012 ilk çeyreğinde (ki iPhone 5 satışlarının gerçek anlamda hız kazanacağı zamanlardır kendisi) iPhone satışlarının 27 milyon olacağına işaret ediyor.

Her tüketici araştırmasında olduğu gibi sonuçlar kesin değil. Bakalım tablet ve akıllı telefon rekabetinde yeni çıkan ürünler Apple'ın oluşturduğu kemikleşmiş talebi yumuşatabilecek mi...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun