Bilişim 20 ARALIK 2012 / 11:08

Teknoser ve HP bulut bilişimi masaya yatırdı

Teknoser ve HP bulut bilişimi masaya yatırdı

Teknoser, iş ortağı HP ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıda bulut bilişimin BT sektörüne gelecekte yapabileceği katkıları irdeledi. 

Teknoser, iş ortağı HP ile birlikte Ortaköy, Radisson Blu Bosphorus Hotel’de “Bulut Bilişim, Geleceği Şekillendiriyoruz” temalı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı kapsamında şirketlerin klasik BT altyapılarının gelecekte de devam edeceğini, ancak bulut bilişimin bundan ciddi bir pay alacağını ifade eden HP Cloud Bölüm Müdürü Mert Sarıkaya, konuşmasında bulut, bilişimin geleceğine dair ön görülere yer verdi.

Toplantıda konuşan Sarıkaya, kurumların BT kaynaklarının yüzde 70'ini günlük operasyonlar, yüzde 30'unu da inovasyon için kullandığına dikkat çekti. Bulut bilişimin, 2020 yılına kadar 200 – 250 milyar dolarlık bir pazarı kapsamasını beklediklerini de belirten Sarıkaya, en büyük problem olarak adlandırılan güvenlik sorununun da veri güvenliğine yönelik gelişmiş teknolojiler ile zamanla aşılacağına emin olduğunu dile getirdi.

Bulut bilişim çözümlerinin demo eşliğinde tanıtıldığı toplantı da ayrıca Intertech Bulut ve Veri Merkezi Servisleri Bölüm Müdürü Şeref Tufan Şen, Denizbank’ın HP ile gerçekleştirdiği “Altyapı ve Bulut Operasyon” projesinin başarı hikayesini izleyiciler ile paylaştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun