Bilişim 20 NİSAN 2016 / 14:45

Tahsilatın merkezi artık cep telefonları

Cep telefonlarıyla banka kartı ve kredi kartıyla tahsilat yapılmasını sağlayan Ödeal İşyerim, 2015 son çeyrek rakamları ile kıyaslandığında 2016 ilk çeyrek sonunda üye işyeri sayıs

Özellikle sabit maliyetleri, ciro hedefleri, aylık kotalar gibi kriterler nedeniyle POS cihazı alamayan ya da almak istemeyen günlük işlem hacmi küçük işletmeler ve bireysel girişimlere kredi kartı ve banka kartıyla tahsilat imkanı sunan Ödeal İşyerim, 72 ilde 60’dan fazla sektörde hizmet veren 7 bin 500’ü aşkın kullanıcıya ulaştı. Türkiye’de mobil tahsilat uygulamaları alanında Türkiye’de büyük bir potansiyel olduğunu ifade eden Ödeal İşyerim Kurucusu Fevzi Güngör, “Ödeal İşyerim ile sunduğumuz mobil tahsilat hizmeti çok hızlı kabul gördü ve kullanıcı sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Orta vadede finansal teknolojiler alanında bölgesel bir şirket haline gelmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2016’da aylık 50 milyon TL hacme ulaşmayı, ürün ve hizmet çeşitliliğimizi artırmak adına çalışmaları hedefliyoruz” dedi. Fintech alanlarından olan ödeme sistemlerinin en çok yatırım alacak alanlar arasında olduğunu vurgulayan Güngör, “BKM’nin verilerine göre 200’ün üzerinde fintech yatırımının olduğu Türkiye’de fintech işlem hacmi yıllık büyüme beklentisi yüzde 20. 2016 yılı fintech ticaret hacminin 19,6 milyar dolar olacağı bekleniyor. Küresel ölçekte baktığımızda, 2017 yılına kadar mobil ödeme sistemlerine yapılacak yatırımın 823 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla fintech sektörü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük potansiyele sahip ve bu alanda yatırımlar artacaktır” bilgisini verdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun