Bilişim 09 EKİM 2012 / 13:38

Su geçirmeyen, ekranı çizilmeyen akıllı telefon Sony Xperia go Türkiye’de

Bu telefon su geçirmiyor, camı çizilmiyor

Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği Xperia serisinin yeni modeli Xperia go, su geçirmez tasarımı ve çizilmeyen ekranıyla yepyeni bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Sony, dayanıklılık ve şıklığı tek bir pakette bir araya getirme çabalarının sonucu olan Xperia serisinin yeni modeli Xperia go'yu Türkiye'de satışa sundu. Su geçirmeyen ve mineral ekranı sayesinde çizilmelere dayanıklı olan Xperia go, ekrana ıslak parmakla dokunduğunuzda bile komutları kolaylıkla algılıyor.

Sony'nin bu özelliklerde bir ürün ortaya koymasının arkasında yatan sebep, akıllı telefon kullanıcılarının telefon satın alırken su geçirmezliği ve dayanıklılığı ön planda tuttuğunu ortaya koyan anket sonuçları.

Sony Mobile’ın Facebook sayfasında düzenlenen tüketici anketlerine katılan kullanıcıların üçte birinden fazlası akıllı telefon seçerken dayanıklılığın en önemli faktör olduğunu vurgulamışlar. Ayrıca Mobile Marketing Data Labo’nun yaptığı araştırmada da akıllı telefon kullanıcılarının telefon satın alırken en önemli buldukları üç özellik arasında telefonun su geçirmezliği yer alıyor.

Zencefilli çöreğin üstüne dondurma sipariş edildi bile

Xperia go, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemine sahip. Bununla birlikte kullanıcılar, Xperia go’yu Ice Cream Sandwich olarak da bilinen Android 4.0 sürümüne çok kısa bir süre içinde yükseltebilecekler.

Xperia go, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle 999 TL’den Sony Center, Mediamarkt, Vatan Bilgisayar mağazalarında ve Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışa sunuldu.
YORUMLAR
Pınar Yokuş 12 ŞUBAT 2014 / 14:25 0 0
Telefon, tablet, pc, lcd, gözlük camı, saat camı gibi eşyalarınızın çizilmesini istemiyorsanız Alman teknolojisi olan Screen-Armor artık Türkiye'de! Hem 1 yıl dayanıklı hemde çizilme ve aşınmalara karşı tek çözüm'!
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun