Bilişim 18 OCAK 2011 / 14:10

Steve Jobs işe ara verdi

Steve Jobs sağlık nedeniyle bir kez daha "mola" dedi

Apple CEO’su Steve Jobs, 2004 yılından bu yana üçüncü kez sağlık sorunları nedeniyle işine ara verdi. Ne kadar işine dönmeyeceği bilinmeyen 55 yaşındaki Jobs’ın işlerini şimdilik COO Tim Cook yürütecek.Bu gelişme üzerine Jobs’ın sağlığı ve Apple’daki liderliği konusu şimdiden sorgulanmaya başlandı.

Steve Jobs’ın aldığı bu karar şu anda iPod, iPad ve iPhone markalarıyla zirvede bulunan Apple’ın geleceğinin sorgulanmasına yol açtı. Şirket çalışanlarına attığı e-posta’da kararını açıklayan ve yönetimden de anlayış gördüğünü ifade eden Jobs, CEO olarak görevine devam ettiğini alınacak kritik kararlarda yine söz sahibi olacağını belirtti.

Her gün işleri yürütmesi için Tim Cook’a rica ettiğini anlatan Jobs, 2011 yılı için aldıkları kararların başarıyla uygulanacağından şüphesi olmadığını Apple çalışanlarına yazdı.

Steve Jobs 2004 yılında pankreas kanseri nedeniyle ameliyat olmuş ve başarıyla kanseri yenmişti. 2009 yılında da 6 aylık bir ara veren Jobs, son yıllarda üçüncü kez sağlık sorunları nedeniyle görevine ara verdi.

Avrupa’daki yatırımcıların Steve Jobs’ın belirsiz ayrılığı nedeniyle tedirgin oldu. Frankfurt Borsası’nda Apple hisseleri yüzde 6,6 düşerek 243 avroya geriledi.
ETİKETLER : apple steve jobs