Bilişim 03 MAYIS 2012 / 17:36

SQL Server 2012 tanıtıldı

SQL Server 2012 tanıtıldı

Microsoft, veri platformu SQL Server’ın son sürümünün tanıtımını İstanbul’da gerçekleştirdi.

Microsoft’un boyut ve format kısıtlaması olmaksızın verilerin her yerden yönetiminde kurumlara kolaylık sağlayan veri platformu SQL Server’ın son sürümü SQL Server 2012, Türk bilişim sektörünün beğenisine sunuldu.

Günümüzde kurumların hızla artan verilerin analiz edilmesine daha fazla ihtiyaç duymaya başladığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Uygulama Platformu Ürün Yöneticisi Gökben Utkun, “Ünlü araştırma şirketi Gartner’ın verilerine göre küresel veri miktarı yıllık yüzde 59 oranında büyüme kaydediyor. Bu büyümenin yüzde 70 ila 85 arasındaki bir kısmını ise yapısal olmayan veriler oluşturuyor. Gartner'ın yayımladığı 2012 değerlendirmelerinde hem İş Zekası, hem de Veri Ambarı'nda Liderler Kategorisinde yer alan SQL Server’ın yeni sürümü Microsoft SQL Server 2012 ile bu alandaki iddiamızı gelecek yıllarda da sürdüreceğimize inanıyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen İş Kritik Güven ve Atılım Yaratan İş Zekası konulu paralel oturumlarda uzmanlar, SQL Server 2012’nin yeniliklerini detaylı şekilde anlattılar. Etkinlikte ayrıca Microsoft SQL Server 2012’yi deneyimleyebilmek için oluşturulan “Dene Keşfet” salonunda ise Microsoft İş ortakları ve SQL Server Öncüleri gün boyunca farklı demolar ve eğitimler düzenlediler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun