Bilişim 22 NİSAN 2016 / 15:19

Sony ve TV4 anlaşmaya vardı

Sony, İsveç'in en büyük ticari haber yayıncısı TV4 ile yeni bir anlaşma yaptı.

Nisan 2016'nın başında sonuçlandırılan yeni anlaşma, önümüzdeki 12 ay boyunca kademeli olarak uygulanacak. Sony, başlangıçta 50 adet yeni PXW-X70 ve PXW-X200kamera tedarik edecek. Şirket aynı zamanda TV4 grubundaki ulusal ve yerel muhabirlerin hepsine yeni kamera üniteleri sağlayacak.

TV4, daha kolay taşınan ve muhabirlerinin sahada daha rahat hareket etmesini sağlayan küçük kameralara geçtiği için X70 birimi özellikle önem taşıyor. Kameralar, muhabirlerin materyalleri sahada düzenleyip düşük çözünürlüklü canlı materyalleri, editörlerine akıllı telefonlar, tabletler veya dizüstü bilgisayarlarla göndermelerini sağlayacak. Bu materyaller daha sonra yüksek çözünürlüğe dönüştürülebilecek.

TV4 Teknoloji Başkanı Stefan Kurvinen, anlaşma hakkında şunları söyledi:

"Sony, dünyanın en büyük kamera üreticilerinden biri. Yüksek çözünürlüklü ürün yelpazesi ve geleceğe hazır teknolojisi, daha akıllı iş akışları oluşturmamızı ve canlı materyali sahadan editörlerimize göndermemizi sağlıyor. Bu tip iş akışı ve kameralar sayesinde izleyicilere önemli haber hikayelerini daha hızlı ulaştırabileceğiz."
ETİKETLER : sony tv4