Bilişim 13 EYLÜL 2011 / 14:09

Sony, Tablet S ve P’nin çıkış tarihlerini açıkladı

Sony, yeni Tablet S ve P modellerinin kolay taşınabilirliğe ve pratik kullanıma odaklandığını belirtiyor.Son yılların gözde akımı olan tablet modasına Sony de katılıyor. Sony'nin ilk tablet modellerine karşılık gelen Android destekli Sony Tablet S ve Sony Tablet P, Eylül ayı sonunda Avrupa'da satışa sunulacak.

Sony Tablet S, 23.8 santimlik (9.4 inç) dokunmatik ekrana, NVIDIA Tegra 2 mobil işlemciye ve 600 gramın altında ağırlığa sahip. Tabletin Eylül ayında ilk olarak WiFi sürümü piyasaya sürülürken, Wi-Fi/3G sürümü Kasım ayında hazır olacak.

Ayrıca yine Kasım’dan itibaren hazır olacak Sony Tablet P modeli, katlanabilir tasarımı ve çift ekranıyla hareket halindeyken iletişim ve eğlence sağlamayı hedefliyor. 372 gram ağırlığındaki Sony Tablet P, yine NIVIDIA Tegra 2 işlemcisini kullanıyor ve Wi-Fi ve 3G mobil ağları yoluyla bağlantı sağlıyor. 13.9 santimlik (5.5 inç) dokunmatik ekran, cebe rahatlıkla sığması için katlanarak 79x180x26 milimetrelik boyutlara getirilebiliyor.

Her iki cihaz da Android’in son sürümü ile çalışıyor. Piyasaya çıktıklarında Sony Tablet S’de sürüm 3.1 ve Sony Tablet P’de son sürüm 3.2 bulunacak.

Her iki Sony Tablet modeli de fotoğraf ve video çekmek için ön ve arka yüzde kameraya sahip. Ayrıca USB 2.0 girişi ve SD kart yuvası, PC, dijital kamera veya video kamera gibi diğer cihazlardan doğrudan dosya transferini basitleştiren özellikler olarak öne çıkıyor.