Bilişim 28 AĞUSTOS 2014 / 13:47

SOMERA- Crimson Hexagon İşbirliği

SOMERA, Harvard Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından geliştirilen ve rakamsal analiz algoritmaları alanında faaliyet gösteren “Crimson Hexagon” ile işbirliğine hazırlanıyor

SOMERA, sosyal medya analitik software sağlayıcısı “Crimson Hexagon” ile işbirliğini başlattı. SOMERA, Crimson Hexagon’un ForSight platformu uygulaması ile, ilgili sosyal medya konuşmalarını tanımlayarak, kullanıcılara sosyal medya içgörüsü sağlamayı hedefliyor.

Sosyal medya analiz teknolojisi; Crimson Hexagon’un ForSight ile Somera, bankacılık, medya ve TV yayını dalında müşteri listesinin stratejik ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hizmet verecek. Somera; Crimson Hexagon ForSight ile derin konuşma analizlerini, tüketici araştırmalarını, kendi raporlarına ve müşterilerine danışmanlık hizmetleri gerçekleştirebilecek.
SOMERA’nın Baş Operasyon Yöneticisi Sercan Çelebi konuyla ilgili: “Sosyal medya; müşteri içgörüsü trendleri ve görüşleri için çok önemli bir kaynak. Her sosyal kanalın kendi öncü topluluğu ve diğerlerinden ayrışan bir karakteri var. Ayrıca her bir mecranın teması düzenli olarak değişiyor, bir gün politika ön planda iken, başka bir dönemde futbol öne çıkabiliyor. Bunun bir iz düşümü olarak mecranın temasına göre bireylerin, müşterilerimizin Facebook’taki paylaşımları da Twitter ve bloglardaki paylaşımlardan farklılık gösterebiliyor. Buradaki iç görüyü mecra ve tema farklılıklarını da hesaba katarak ortaya çıkarmak, daha geniş bir perspektif, daha derinlemesine bir veri seti ve en iyi teknolojiyi gerektiriyor. Bunu yapmak için Crimson Hexagon’u başlıca çözüm ortağımız olarak seçtik.

 

Ortaklığımız sayesinde, portföyümüzde bulunan Nutella (Ferrero), L’oreal, Garanti, Star TV ve Ay Yapım gibi müşterilerimize doğru ve üzerine strateji inşaa edebilecekleri sosyal medya içgörüsü sağlayabiliyoruz. Crimson Hexagon’un ForSight platformunun şimdiye kadar uygulanmamış “görüş analiz algoritması” sürece insan aklını dahil ediyor. Veri odaklı içgörü ve sonuçları elde etmek için insan aklına göre eğitilmiş bu sistem sayesinde insan aklıyla aynı incelemeyi ve ayrıştırmayı yapabiliyoruz, sistemsel sapma veya hataları böylece sürecimizden elimine etmiş oluyoruz. Crimson Hexagon’un teknolojisi, sadece sosyal medya konularını ya da yorumları kapsamakla kalmıyor, aynı zamanda bir marka ya da ilgi alanı hakkında gerçek bir duygu ve düşünce bakışı sağlıyor. İdeal bir ortak aradığımız zamanda, bize derinlemesine içgörü sağlayacak olan özelliklerine ve faydalarına baktığımızda, tecrübelerimize göre Crimson Hexagon araçlarının sağladığı zeka ve kullanıcı dostu olma özelliğini veren daha yakın bir şirket yoktu” dedi.

Crimson Hexagon EMEA (Avrupa – Orta Doğu – Asya) satış direktörü Luke Moore ise görüşlerini, "SOMERA ile ortaklığımız sayesinde, markalar için önemli iş kararları konusunda bilgilendirme yapmak amacıyla, müşterilerin sosyal medyayı nasıl kullandıklarını derinlemesine analiz etme ve işlemeye uygun içgörüyü sağlama becerisine sahibiz. Somera'ya; bankacılık, medya ve TV alanındaki müşterilerine sunduğu hizmetleri geliştirmeye devam etmesi konusunda yardımcı oluyoruz" şeklinde ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun