Bilişim 09 KASIM 2015 / 17:02

Software AG "Yurttaş Yazılım Geliştiriciliği"ne odaklanıyor

Software AG, Innovation World 2015 konferansında görücüye çıkan webMethods Agile Process Platform adlı yeni ürününü 2016’nın ilk çeyreğinde piyasaya süreceğini duyurdu.

Her geçen gün daha fazla dijitalleşen iş dünyasında, rekabette öne çıkmak isteyen işletmeler, hızla ve sürekli değişen pazar şartlarına ve müşteri taleplerine en iyi şekilde yanıt verebilmek için BT sistemlerini, iş modellerini ve operasyonlarını dönüştürmek zorunda. Bu dönüşümü başarılı bir şekilde hayata geçirmek için de, tıpkı iş akışında yaşanan geçici sorunları hızla çözüme kavuşturan uygulamalar gibi, çoğu zaman kısa ömürlü, programlanması kolay, kullanıcı dostu, esnek ve çevik uygulamalara geçmek durumundalar.
 
Software AG’nin yeni ürünü webMethods Agile Process Platform, kullanıcıların seçeneklerini açık tutmasına izin veriyor. Böylece kullanıcılar, esnek ve uyarlanabilir uygulamalar geliştirdikten sonra uygulamalarını kolaylıkla BT portföylerine  dahil edebiliyor ve yeniden geliştirme ihtiyacı duymadan mevcut BT ortamlarına entegre edebiliyorlar.
 
Süreç, iş akışı ve vaka yönetimi kabiliyetlerini bünyesinde barındıran webMethods Agile Process Platform, bu sayede kullanıcılara, ihtiyaç halinde ve mevcut şartlara bağlı olarak vaka odaklı dinamik süreç yapısı ve sabit iş süreçleri seçeneklerini sunabiliyor. Platformun bu özelliği, iş hedefleriyle BT stratejilerinin uyumlu hale getirilmesine ve aynı hedef doğrultusunda tasarlanmasına yardımcı oluyor. Bu yaklaşımla işletmeler, durum temelli ve stratejik uygulama geliştirme işlemlerini tek bir platform üzerinden tamamlayarak uygulamaların yeniden kullanım sıklığını artırabiliyorlar.
 
“Dünyanın en büyük bağımsız altyapı yazılım şirketi olarak, ezber bozan yaklaşımlarımız ile farklı teknolojiler ve farklı departmanlar arasındaki engelleri kaldırmaya, dünya çapındaki şirketlerin BT ve iş hedefleri uyumluluğu konusundaki görüşlerini, tedarikçilerden kullanıcılara kadar çok geniş bir yelpazede kökten değiştirmeye devam ediyoruz” diyen Software AG CTO’su Wolfram Jost, yeni ürünle ilgili şunları söyledi:

“Dijital İşletmeler, değişen pazar şartlarına ve müşteri beklentilerine en hızlı ve en iyi şekilde yanıt vermek istiyorlarsa, önce sürdürülebilir başarı ve gelişimin önündeki engelleri kaldırmaları gerekiyor. webMethods Agile Process Platform da, bu bakış açısıyla tasarlanan, inovasyonun sınır tanımaz karakterini ortaya koyan yenilikçi bir teknoloji ve kavram.” 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun