Bilişim 29 OCAK 2015 / 15:32

Software AG ve Wipro'un yeni çözümü

Software AG Wipro ile işbirliğine imza atarak yeni veri analitiği çözümünü duyurdu.Software AG - Wipro işbirliğiyle hayata geçen yeni çözüm platformu, birbirine bağlı cihazlar arasında kesintisiz veri akış analitiği yaparak müşterilerin ürünleri nasıl kullandıklarını gerçek zamanlı olarak işletmelere aktarıyor. İşletmeler ise, dinamik veri akış analitiği ile pazar hareketlerine kısa sürede uyum sağlayarak iş süreçlerinde ve kampanyalarında zaman kazanıyorlar.

Wipro’nun “IoT” çözümü olarak geliştirdiği veri akış analitiği çözümü “Wipro Looking Glass”ın ilk sürümü, IoT verilerini yakalamak, analiz etmek ve yanıt vermek üzere geliştirilen Software AG’nin “Büyük Veri Akış Analitiği” ürün setini güçlendiriyor. Platformun bileşenleri arasında yer alan gerçek zamanlı analitik motoru, bellek içi veritabanı ve “mashup” teknolojileri, büyük veri ortamlarında yüksek hızda ölçeklendirilebiliyor ve finanstan üretime, tedarik zincirinden telekomünikasyona kadar farklı sektör ve alanlarda kullanılabiliyor.

Müşterilere özelleştirilmiş çözümler

Wipro Looking Glass, hem firmanın kendi sisteminde hem tek bir bulutta hem de eşzamanlı olarak birden fazla bulut üzerinde çalıştırılabiliyor. Veri yönetim sistemlerinde kullanılan son dönem teknolojileri ile bu platformun kurumlara sınırsız ölçeklenebilirlik sunabildiği belirtiliyor. Kurulan altyapı ile platform, müşterilere yönelik esnek, hızlı ve özelleştirilmiş çözümler sunarken, aynı zamanda riskleri ve maliyetleri en aza indirme vaadinde bulunuyor. Dijital sensör/cihazlar aracılığıyla bulutta erişilebilen analitik sistemler, algoritmalar, süreç güncellemeleri, olay akışına yönelik yanıtlar ve makine davranışları zamanında uygulanabiliyor.

“Ortaklık müşterilerimize sunduğumuz diğer çözümleri tamamlıyor”
Wipro’nun iş ve teknoloji altyapısı ile müşterilerinin iş hayatında karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak amacıyla uçtan uca IoT hizmeti verebildiğini belirten Wipro Başkan Yardımcısı ve Her Şeyin İnterneti (IoT) Dünya Başkanı Alan Atkins, “Analitik ve Görselleştirme bu değer önermesinin en önemli unsurlarından. Software AG iş ortaklığımız ise, müşterilerimize sunduğumuz diğer çözümlerimizi tamamlar nitelikte” diyerek işbirliğine dair görüşlerini ifade etti.

Software AG Endüstri Çözümleri Pazarlama Direktörü John Bates ise, konuyla ilgili olarak : “IoT pazarında fark yaratacak çözümler geliştirmenin anahtarı, büyük veriyi analiz edebilme ve akıllı kararlar alabilme kabiliyetini kazandıran uygulamalar ortaya koymaktır. Bu işbirliği, Wipro’nun deneyimi ve güçlü destek hizmetlerini Software AG’nin sektör lideri Veri Akış Analitiği ürün setiyle birleştirerek işletmelerin bu gereksinimlerini karşılıyor. Benzersiz ve sağlam bir veri akış analitiği çözüm platformuyla iş ortaklarımızın karşısına çıkıyoruz” dedi.

Wipro Üretim ve İleri Teknoloji Sektörleri M2M Kıdemli Bilişim Mimarı Audi Lucas da, IoT’un sistem geliştiriciler için yepyeni zorluklar ile birlikte geldiğini belirtiyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Artık kesintisiz gelen verileri durmaksızın analiz eden, çok kısa sürede akıllı kararlar ortaya koyan ve sistem davranışlarını buna göre hızla değiştirebilen mimariler ön plana çıkıyor. İş dünyası ise, yeni fırsatları değerlendirirken, aynı zamanda maliyetleri azaltıyor ve gerçek zamanlı olarak mevcut risk ve tehditleri rahatlıkla gözlemleyebiliyor. Bir sistemi akıllı yapan, ürün ve hizmetlerimize değer yükleyen işte tüm bu özelliklerdir.”
ETİKETLER : software AG Wipro
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun