Bilişim 04 HAZİRAN 2015 / 15:28

Software AG ve Dataserv Dijital Liderlerle bir arada

Software AG ve DataServ ortaklığıyla gerçekleştirilen “Dijital Liderler Buluşması 2015”, dijital dünyanın liderlerini bir araya getirdi. Etkinlikte iş dünyasında dijital dönüşüm farklı boyutlardan değerlendirildi. 3 Haziran’da Radisson Blu Hotel’de gerçekleştirilen “Dijital Dönüşüm Yolculuğu” panelinde, mobilite, bulut, büyük veri ve Nesnelerin İnterneti gibi yenilikçi teknolojilerin iş dünyası ve müşteri deneyimindeki etkileri konuşuldu. Bankacılık, sigorta, medya ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren önde gelen firmaların üst düzey yöneticilerinin katıldığı panelin odak noktası “Dijital Dönüşüm” oldu.

Panelde, Türkiye bilgi teknolojileri pazar büyüklüğünü, pazar dinamikleri hakkında istatistiki verileri ve gelişmiş ülkelere göre Türkiye pazarının nerede olduğunu katılımcılarla paylaşan M. Kemal Cılız, dijitalleşmenin ekonomik büyüme ve istihdam üzerindeki etkilerini ve Türkiye’nin dijital dönüşümde öncü ülkelerden biri olabilmesi için yapılması gerekenleri paylaştı.

Dijital dönüşümün ve bu alanda yapılan yatırımların ancak teknolojinin müşterilere ve müşteri deneyimine doğrudan katkısı olacak şekilde kullanılmasıyla başarılı olabileceğini belirten Nil Bağdan, konuşmasında Türkiye ve dünyada Software AG ile işbirliği içinde dijital dönüşümü başarıyla gerçekleştirmiş olan finans, ödeme sistemleri ve telekomünikasyon sektörlerinden örnekler verdi.

Hüseyin Sivri ise, dijital dönüşümde CIO ve CTO’ların karşılaştığı zorluklar, BT’nin bir iş gibi yönetilmesi ve bu dönüşümde müşteriyi merkeze koyarak müşteri odaklı yaklaşımlar geliştirmenin önemine değindi.

Dijital dönüşümün teknoloji altyapısı üzerindeki izdüşümünü değerlendiren Sabri Gökmenler de, eski ve yeni teknolojilerin birlikte kullanımı, ESB, SOA Yönetişimi ve kurumsal mimari hakkında konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun