Bilişim 29 EYLÜL 2016 / 10:08

Snapdragon 600E ve 410E kullanıma sunuldu

Qualcomm Incorporated, iştiraki Qualcomm Technologies’in dijital bilgilendirme sistemleri, set-top cihazlar, medikal görüntüleme, satış noktası sistemleri, endüstriyel robotikler ve uygulamalar ile ilişkili diğer nesnelerin interneti (IoT) gibi birçok dikey segmentlerde kullanılan gömülü uygulamalar için Snapdragon 600E ve 410E işlemcilerini duyurdu.

Qualcomm Technologies, akıllı telefonların yanı sıra ürün kategorileri için de çözümleri piyasaya sürmek için Snapdragon işlemcilerine yaptığı mobil yatırımlardan faydalanıyor. Snapdragon 600E ve 410E, ilk etapta Arrow Electronics aracılığı ile üçüncü parti distribütörler üzerinden en az 10 yıllık süre için Snapdragon 600 ve Snapdragon 400 ürün ailelerinin ilk ticari örnekleri olarak dünya çapında satışa sunuldu. Bu, ilk kez bağımsız Snapdragon işlemcilerinin distribütörler aracılığı ile kullanıma sunulması anlamına gelirken, böylece tüm ölçeklerden birçok üretici gömülü işlem ve IoT ürünler için bu teknolojilere erişebilecek.
 
Snapdragon 600E ve 410E işlemcilerin distribütörler araçlığı ile dünya genelinde kullanıma sunulması Snapdragon gömülü portföyünün ve birçok parçaya ayrılmış tüketici, kurumsal ve endüstriyel kategorilerin ihtiyaçlarını karşılama yetkinliğinin de uzantısı. Snapdragon gömülü portföyü; geliştirme boardlar, ticari amaçlı modüller ve onboard çip tasarımlar için ayrık işlemciler gibi ürünlerden oluşuyor. Bu gömülü işlemciler cihaz üreticilerine, çözüm sağlayıcılarına ve sistem entegratörlerine standart ve özel modüllere ek olarak on-board çip tasarım üzerinden ürünlerini ticarileşmeleri için oldukça fazla seçenek sunuyor.
Öte yandan, halihazırda Snapdragon gömülü çözümlerine Fujifilm Sonosite taşınabilir iViz ultra-ses sistemlerinden Intrinsyc’in Giyilebilir Kamera Referans Tasarımı Open-Q 410’a kadar çeşitli ürünlerde yer vermeye başladı. Şirketin mobil portföyünde yer alan Snapdragon 600 ve 410’un temellerinden ortaya çıkan Snapdragon 600E ve 410E ticarileşmeye giden yolda üreticileri destekleyecek çözüm ailesine katılıyor. Müşteriler Arrow Electronics tarafından üretilen DragonBoard™ 410c topluluk geliştirme board yapısına erişebilecek.