Bilişim 13 ARALIK 2013 / 14:40

Sitelerin yüklenmesinde hız daha da artıyor

Türkiye ve MENA bölgesindeki tek site hızlandırma servis sağlayıcısı olan Medianova tarafından geliştirilen Aksela kullanıma sunuldu. Web sitelerini ve web uygulamalarını farklı tarayıcı ve cihazlara göre optimize eden Aksela, yüklenme hızında yüzde 43’e kadar artış sağlıyor. Bu hız, sitelerin arama motorlarında üst sıralarda listelenmelerini sağlayarak organik trafiğin artışında önemli rol oynuyor.

Küresel çapta streaming ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, web sitelerinin ve web uygulamalarının yüklenme hızını artıran hızlandırma platformu Aksela’yı kullanıma sundu. Aksela, siteleri ve uygulamaları farklı tarayıcı ve cihazlara göre optimize ederek, yüzde 43’e kadar daha hızlı yüklenmelerini sağlıyor.

Aksela’nın sağladığı yüklenme hızı artışı, web sitelerinin SEO değerini artırarak, arama motorlarında daha üst sıralarda gösterilmelerine de yardımcı oluyor. Bu da organik trafikte yüzde 37’ye kadar artış elde edilmesine yardımcı oluyor. Aksela ayrıca, ziyaretçilerin sitede geçirdiği süreyi yükseltirken ve ‘bounce rate’i de düşürüyor.

Yüklenme hızı artıyor

Bir internet sitesinin sayısal varlığı olarak adlandırılan görsel, CSS, Javascript gibi bileşenler CDN üzerinden servis edildiğinde önemli oranda sıkıştırma ve optimizasyon sağlanıyor. Bu da hızı beraberinde getiriyor. Aksela ise, CDN’e ek olarak dinamik sayfaların kodlarını anlık olarak yeniden oluşturarak sitenin boyutunu yüzde 43’e varan oranda küçültüyor; Javascript kodlarını birleştiriyor ve yaptığı optimizasyonlar ile yüklenme hızını artırıyor.

Kullanıcılar gerçek ortama geçiş yapmadan önce Aksela’nın getirilerini anında test edebiliyorlar. Tanımlanan subdomain’in Aksela’ya entegre edilmesi sayesinde, site boyutunun ne kadar küçüldüğü ve hızlandığı yayına alınmadan görülebiliyor.

Eski nesil hosting sistemleriyle bütünleştirilebilen Aksela, tüm CDN servis sağlayıcıları ile bütünleşik çalışarak CDN hizmetinin verimini artırıyor. Statik, SSL ve dinamik olmak üzere tüm site ve web uygulamalarında etkili olan platform, network ve kaynak kod seviyesinde anlık olarak optimizasyon sağlıyor. Mobil platformlarda da kullanılabilen Aksela’nın etkisinin anlık olarak ölçülebilmesi ise kullanıcılara önemli avantajlar getiriyor.

Türkiye ve MENA bölgesindeki tek site hızlandırma servis sağlayıcısı olan Medianova tarafından geliştirilen Aksela, network, CDN, kod ve tarayıcı ile SLA bileşenlerinden oluşuyor. Medianova, yerel ve stratejik noktalarda konumlanmış sunucuları ve teknik uzmanları ile Aksela kullanıcılarına 7/24 destek hizmeti sunuyor. Ayrıntılı bilgi www.medianova.com/tr/aksela adresinden alınabiliyor.

 
ETİKETLER : Aksela Medianova
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun