Bilişim 06 NİSAN 2012 / 10:35

Şirketlerin bulut bilişime yönelimi hızlanıyor

Şirketlerin bulut bilişime yönelimi hızlanıyor

Microsoft’un yeni nesil "Birleşik İletişim Çözümleri" ile maliyet ve üretkenlik alanlarında kurumlara sağladıkları avantajlar Microsoft Türkiye Birleşik İletişim Zirvesi’nde paylaşıldı.

Zirvede Microsoft'un yeni nesil Birleşik İletişim vizyonunu yansıtan Microsoft Exchange ve Microsoft Lync odağında toplam 15 paralel oturum gerçekleştirilirken, Yemeksepeti.com, Turkcell ve ING Bank gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının yöneticileri Microsoft’un yeni nesil Birleşik İletişim Çözümleri'ni örneklerle anlattı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, 17 ay önce Microsoft Lync’i ilk kez tanıttıklarını ifade etti. Lync'in işletmeler için giderek önem kazandığını ve iletişim ihtiyaçlarını karşıladığını söyleyen Kundakçı, yüzlerce müşterimiz Lync ürünlerini kullandığını belirtti. Bulut bilişim de giderek yaygınlaşmaya devam ettiğini dile getiren Kundakçı, Birleşik İletişim Çözümleri ile son kullanıcılara ve işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek olanakları sağlayabileceklerini söyledi.

Zirve hakkında daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun