Bilişim 03 NİSAN 2012 / 14:25

Şirket verilerini barındırmanın en geçerli yolu gösterilecek

Veri merkezleri 17 Nisan'da Platform'da konuşulacak

"BThaber Platform: Veri Merkezleri: Networking, Güvenlik Çözümleri ve Bulut Bilişim" etkinliği 17 Nisan 2012'de, İstanbul Grand Cevahir Otel'de gerçekleştirilecek.Günümüz ekonomisinin kritik unsuru "bilgi"nin elektronik ortamda en güvenli, düşük maliyetli ve hızlı ulaşılabilir biçimde barındırılmasını sağlayan yenilikçi uygulamalar, "BThaber Platform: Veri Merkezleri: Networking, Güvenlik Çözümleri ve Bulut Bilişim" etkinliğinde tanıtılacak. Veri merkezi yöneticileri ve uzmanların konuşmalarıyla bir eğitim platformuna dönüşecek etkinlik, 17 Nisan 2012'de, İstanbul Grand Cevahir Otel'de gerçekleştirilecek.

Bilgisayar sisteminin en önemli ve hassas bileşeni olan veri merkezleri, "Networking,Güvenlik Çözümleri ve Bulut Bilişim" konulu BThaber Platform etkinliğinde masaya yatırılacak. Etkinlikte; verilerin yedeklenmesi, depolanması, güvenliği ve kolay erişim ortamının oluşturulmasının en güncel ve geçerli yolları paylaşılacak.

Veri merkezleri, bulut bilişim ve donanım konularında uzmanların kürsüye çıkacağı etkinlikte, şirketlerde veri merkezlerinin güvenli, hızlı ve az maliyetli yeni nesil veri merkezlerine nasıl dönüştürülebileceği gösterilecek. İş sürekliliğinin veri merkezlerindeki sürekliliğe bağlı olduğundan hareketle kesintisiz ve hızlı iletişim için güçlü ağ yapılarının da ele alınacağı etkinlikte, siber saldırılara karşı güvenlik önlemleri de konu edilecek. Öte yandan veri merkezlerinin, standart oluşturma ve sertifikasyon süreçlerine nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda yönlendirici açıklamalar yapılacak.

Etkinliğin sponsorları arasında Adobe, Alcatel Lucent, HP, Inforte ve Telehouse Istanbul - Teknotel Telekom şirketleri yer alıyor. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi için ve program için http://www.bthaber.com.tr/bthaber_platform/?p=636 adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun