Bilişim 27 ŞUBAT 2012 / 14:04

Sigortacılık sektörüne yönelik yılın en büyük Oracle etkinliği başlıyor

Yüksek rekabet ortamında bir yandan değişen yasal mevzuatlara uyum sağlarken, aynı zamanda kârlı büyümeyi hedefleyen sigortacılar, 8 Mart'ta Oracle'ın "Sigortacılık ve Regülatif Ortamda Kârlı Büyüme" etkinliğinde buluşacaklar. Kayıt için tıklayınTürkiye'de sigortacılık kanunu ve bunu takip eden yönetmelikler eşliğinde sigorta sektörü, ciddi bir regülasyon ve denetim altında kârlılığa odaklanmış durumda.

Oracle, sigortacıların bu hedeflere ulaşabilmesi için sunduğu yazılım çözümleri, çözüm ortakları ve teknolojilerle sigortacılık sektörüne uzun yıllardır hizmet veriyor. Bu durum, Oracle'ı özellikle açık mimarili ürünleriyle son yıllardaki sektörel dönüşümde sektörün temel iş ortaklarından biri haline getiriyor.

8 Mart 2012 tarihinde Oracle iş ortakları Intel ve KoçSistem'in ana sponsorluğunda Four Seasons Bosphorus Otel'de gerçekleştirilecek "Sigortacılık ve Regülatif Ortamda Kârlı Büyüme" etkinliğinde, Oracle sigorta sektörü çözüm haritasına ek olarak şu başlıklar uzman kişi ve kurumlar eşliğinde yer alacak:

- Sektörün yeni trendleri,
- Sigortacılık 2020 vizyonu,
- Solvency II ve sigortacılık sektörünün önde gelen bilgi güvenliği riskleri.

Etkinlikte Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Müdürü Mehmet Üst'ün moderatörlüğünde ve SPK İş Geliştirme ve Analiz Grup Başkanı Dr. İzzet Gökhan Özbilgin'in değerli katılımıyla, sektör yöneticilerinin gündeme yönelik görüşlerinin tartışılacağı bir panel de yer alacak.

Günün geri kalan bölümünde mali işler ve performans yönetimi, CRM benzeri iş uygulamalarının yanı sıra yüksek hızlı veri işleme, veri ambarı ve iş zekası çözümleri, güvenlik, yasal raporlama çözümü, Solvency II ve yönetişim konularında Oracle iş ortaklarıyla beraber hayata geçirilen başarı hikayelerinin yer aldığı oturumlar gerçekleştirilecek.

Etkinlik programı, mekan bilgisi ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun