Bilişim 08 NİSAN 2011 / 11:12

Seagate sabit diski incelttikçe inceltti

Depolama alanında özel tasarımlarıyla da dikkat çeken Seagate, 9mm’lik taşınabilir diskini satışa sundu. IDC'ye göre (International Data Corp) tabletler, mini dizüstü bilgisayarlar ve netbooklar 'arama' veya 'içerik tüketimi' araçları olarak kullanılıyor. Bu durum, özellikle mini dizüstü bilgisayar sahipleri için vazgeçilmez bir yardımcı haline gelen harici disklere dair gelişmeleri ön planda tutuyor.

Seagate, bu ihtiyaca cevap vermek için Seagate’in GoFlex Serisinin son üyesi Slim’i piyasaya sürdü. GoFlex Slim neredeyse bir kaleme denk olan 9 milimetrelik inceliğiyle dikkat çekiyor . 160 gram ağırlığında, 2,5inç boyutundaki GoFlex Slim, dakikada 7.200 devir hızına ve 320 GB depolama kapasitesine sahip.

USB 3.0 arabirimiyle uyumlu cihazlarda aktarım hızını 10 kata kadar arttıran GoFlex Slim, USB 2.0 bağlantı noktalarıyla da uyumlu.

[gallery columns="2" orderby="ID"]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun