Bilişim 13 ARALIK 2013 / 10:16

Sayısal dergiler gelişiyor, okur sayısı katlanıyor

Adobe, Adobe® Digital Publishing Suite (DPS) Programı’nın, sayısal dergilerde döngü büyümesine neden olduğunu ve sayısal okur sayısını ciddi şekilde artırdığını açıkladı.

Adobe DPS'in yaklaşık 3 yıl önceki lansmanından bu yana, mobil cihazlara 150 milyondan fazla sayısal yayın indirildiğini kaydeden Adobe yetkilileri, son 1 yıl içerisinde, yayıncıların 2012 yılına kıyasla 3 kattan daha fazla sayısal baskı okuyucusu kazandığını belirtti.

Adobe’nin verilerine göre, okuyucuların sayısal dergilerle daha çok ilgilendiği; abonelerin her ay DOS sayısal sayılarına ortalamada 50 dakika ayırdığını gösteriyor. Bu hızı kullanan Adobe, DPS kullanılarak oluşturulan sayısal dergilerin ulaştığı noktaları maksimize etmek amacıyla, 2014'ün ilk çeyreğinde ücretsiz lisansla birlikte sayısal dergilere özel. folio formatı için geliştirdikleri teknik özellikleri yayınlayacak. Bu sayede, sayısal yayınların kabul görmesi hızlanacak; gazete bayilerinin DPS kullanılarak hayata geçirdikleri sayısal dergileri sergilemesini sağlayan kendi görüntüleme uygulamalarını oluşturmaları gündeme gelecek.

Okuyucunun katılımı sağlanıyor

DPS dergi uygulamalarının içinde bulunan tüketici pazarlama araçları, okuyucu artışını desteklerken; her sayı için özelleştirilebiliyor. Özellikleri arasında yayınlanan makalelerin Facebook, Twitter ve Pinterest gibi büyük sosyal ağlarda paylaşılması, her bir makale veya tam sayılar için ücretsiz ön izleme özelliği ve okuyucuları yeni içerik hakkında bilgilendiren anlık özel bildirimler bulunuyor. Bu araçlar keşifleri arttırarak, içeriğe hemen erişimi sağlıyor ve satın alma tekliflerini yerleştirerek yeni okuyucular kazandırıyor, diğer yandan yayıncıların içerik satışlarını arttırıyor.

Adobe, yayıncıların, okuyucuda farkındalığı arttırma, veri toplama, optimum fiyatlandırma ve abonelik tekliflerini belirleme ve nihayetinde okuyucu ve satın alma dönüşümünü maksimuma çevirmeleri için DPS özelliklerinden faydalanmaları için bir en doğru uygulamalar rehberi de yayınladı. DPS, çalışanları ve müşterilerine özel güzel uygulama deneyimleri sağlamak isteyen şirketler ve eğitim kuruluşları tarafından da kullanılıyor.

 
ETİKETLER : Adobe
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun