Bilişim 08 KASIM 2012 / 14:55

SAS DataFlux ile zirvede yer aldı

SAS DataFlux ile zirvede yer aldı

SAS, veri yönetimi teknolojisi DataFlux ile, Gartner tarafından yayınlanan son Magic Quadrant for Data Quality Tools raporunda yine “Liderler Çeyreği”nde yer aldı.SAS’ın veri yönetimi teknolojisi olan DataFlux; işlevsellik, entegrasyon, kullanım kolaylığı, müşteri desteği ve ürün yol haritası gibi kriterlere göre değerlendirilerek belirleniyor.

Gartner’a göre lider şirketler profilleme, ayrıştırma, standardizasyon, eşleştirme, doğrulama ve zenginleştirme dahil olmak üzere her tür veri kalitesi fonksiyonlarında gücünü ispatlıyor. Bu şirketler, müşteri harici veri kalitesi konusunun tanınması ve kurumsal düzeyde veri kalitesi uygulamalarının sağlanması da dahil olmak üzere pazarın yönelimine paralel olarak net bir anlayış ve vizyon sergiliyorlar. Liderler, pazarda sağlam bir konuma ve önemli bir büyüklüğe sahip; ayrıca, doğrudan ya da büyük bir ana şirket bünyesinde küresel bir şekilde faaliyet gösteriyorlar.

SAS Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Grup Başkanı Jim Davis, "SAS olarak veri yönetimi sektöründeki müşterilerimize kaliteli ürün ve hizmetler sunmaya kendimizi adadık. İşletmeler, platformun sunduğu kullanım kolaylığından ve çoklu veri kaynaklarının tek ana kaynağa hızlı ve kolay bir şekilde entegrasyon olanağı sağlamasından son derece memnunlar. Veriyi kurumsal bir varlık olarak ele alıyor; müşterilerimizin daha iyi ve bilinçli kararlar verebilmelerini sağlayacak önemli iş bilgilerini elde ediyoruz” dedi.

İlk hedef büyük veri yetkinliğini artırmak

SAS, yakın zamanda DataFlux’ı tamamen bünyesine katarak markayı ana faaliyet alanına daha da yakınlaştırmıştı. Bilgi yönetimi pazarındaki güçlü fırsatları değerlendiren SAS, bu atılımın her iki şirketin teknoloji ve kaynakları açısından itici bir güç olacağına ve fırsatların tamamını aktifleştireceğine inanıyor.

“DataFlux’ın tamamıyla SAS bünyesine katılmasıyla birlikte, bütün ürünlerin, şirketin tüm ürün geliştiriciler, satış kadrosu ve şirketin genel küresel kaynaklarından oluşan yıldız takımından, yararlanması mümkün olacak” diyen Davis sözlerine şöyle devam etti:

“Bilgi yönetimi ürün yol haritamızı takip ederken, büyük veri ortamlarındaki yetkinliğimizi artırmayı ve platformun birleştirilmiş veri (federated data) komponentlerini tamamen aktif hale getirmeyi hedefliyoruz.”

"DataFlux birkaç içerisinde ölçülebilir iyileştirme sağlayacaktır"

iJET International, veri yönetimi girişimlerini düzenlemek ve tüm kurumsal veriler için tek bir ana kaynak geliştirmek amacıyla SAS’ın DataFlux Veri Yönetim Platformunu kullanacak.

"SAS’ın sunduğu tek platform yaklaşımı, ana veri yönetimi girişimlerimizin karmaşıklığını azaltmamıza imkan verecek" diyen Kurumsal Veri İşlemleri Direktörü Richard Murnane, "SAS DataFlux Veri Yönetimi teknolojisi birkaç ay içerisinde ölçülebilir iyileştirme sağlayacaktır” diye ekledi.

Bu çözüm, iJET gibi işletmelere veri entegrasyonu, veri kalitesi ve ana veri yönetimi (MDM) projelerini tek bir arayüzde planlama ve tamamlama imkanı sunuyor. Birleşik bir geliştirme ve dağıtım ortamı içinde gelişmiş özellikleri bir araya getiren SAS, işletme ve BT’nin veri yönetiminde kritik durumlarda bir arada çalışmalarına yardımcı oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun