Bilişim 29 NİSAN 2016 / 11:07

Sapchat'in yükselişi devam ediyor

Son dönemin en gözde sosyal platformları arasında yer alan Snapchat, yükselişine hız kesmeden devam ediyor.

Sosyal mecralar son yıllarda giderek çeşitlenirken, bu konuda kullanıcılara fark yaratan projeler sunan şirketler kazanmaya devam ediyor. Bu noktada son dönemde önemli bir yükselme grafiğine sahip olan Snapchat, paylaştığı son rakamlarla dikkat çekmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay aktif kullanıcı sayısının 100 milyonu aştığını duyuran sosyal medya platformu, kullanıcıların uygulama üzerinde günlük yarım saate yakın vakit geçirdiğini açıklamıştı. Geçen bir aylık sürede başarılı çizgisini koruyan şirket, açıkladığı son rakamlarla bu tabloyu pekiştirmeyi başardı.

Açıklanan rakamlara göre kullanıcıların günlük 10 milyar video görüntülediği Snapchat, Facebook’un açıkladığı rakamlara göre çok daha başarılı bir performans ortaya koydu. Her ne kadar Facebook, aktif kullanıcı bakımından Snapchat’e kıyasla çok daha gelişmiş bir platform olsa da, Snapchat’in kullanıcın ekosistemini düşündüğümüzde çok başarılı bir tablo oluşuyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun