Bilişim 14 HAZİRAN 2012 / 16:44

SAP, Yeni TTK'yı Bursa'da masaya yatırdı

SAP Türkiye’nin liderliğinde ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleşen zirvede Temmuz ayında yürürlüğe girecek yeni TTK’ya uyumluluk, daha hızlı iş süreçleri ile rekabet avantajı yaratan teknolojiler, global ve yerel pazarlarda üstünlük sağlayacak stratejiler ve şirketlerin geleceğinde büyük önem taşıyan kurumsal mobilite gibi konular masaya yatırıldı. 

Bursa’nın ileri gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerini bir araya getiren “Türkiye’yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler Zirvesi”nde SAP, 4 farklı oturumuyla zirve takipçilerini aydınlatırken, yerel SAP müşterilerinin kendi başarı hikayelerini anlattığı zirvede ABH, Deloitte, EMEA ve IBSS gibi SAP çözüm ortakları da katılımcılarla bilgi alışverişinde bulundu. Bunun yanı sıra günümüzün rekabetçi iş dünyasında mobilite ve iş zekası gibi konuların şirketlere sunduğu avantajlar da zirvede işlenen diğer başlıklar arasında yer aldı.

Zirvenin açılışını yapan SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Safa Haktanır, değişimleri yerel ve global katmanlarıyla yakından takip ettiklerini belirtti. Haktanır, Türk iş dünyası 1 Temmuz 2012’den itibaren büyük bir değişim geçirmeye hazırlandığını söylerken, yeni kanunların ülke ekonomisi üzerindeki ağırlıkları atacağını sözlerine ekledi. Yasayla birlikte organizasyon yapısı, kurumsal risk yönetimi, mali işler ve hukuk başlıkları altında şirketlerin yapmak zorunda olduğu çok sayıda değişiklik de bulunduğnun altını çizen Haktanır, Elektronik Defter Genel Tebliği ile şirketlerin çok yüksek rakamlara ulaşan defter basma maliyetlerini azaltmasına da imkan sağlayacağına dikkat çekti.

Sözlerine firmaların, ERP sistemlerini ek çözümlerle destekleyerek ihtiyaçlarına cevap verecek güçlü raporlama, bütçeleme ve eğer şirketler topluluğu ise konsolidasyon sistemlerine ihtiyaçları olacağını belirterek devam eden Haktanır, değişimin uzun soluklu olacağının unutulmaması gerektiğini ifade etti. Haktanır, bu değişimle birlikte her yeni rapor talebinde ya da bütçeleme yöntemindeki bir değişiklikte ek kod yazılması gerektiren sistemlerin, hem finans departmanının hem de BT departmanının görünmeyen maliyetlerini artıracağını dile getirdi. Haktanır bu tarz çözümler yerine, önceki raporlama senaryolarını tekrar kurmak zorunda kalmadan, değişen ihtiyaçlara güvenli biçimde uyum sağlayarak raporlar hazırlanmasını sağlayan, kullanıcı dostu bir sistemle kurumların desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun