Bilişim 09 MAYIS 2011 / 12:06

SAP yazılım gelirlerinde yüzde 26, hizmet gelirlerinde yüzde 20 büyüdü

SAP AG, 2011 mali yılının 31 Mart’ta sona eren ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.Açıklanan sonuçlara göre:

• 2011’in İlk Çeyreğinde SAP’nin yazılım geliri büyüme oranı, geçen yılın aynı dönemine göre iki katından fazla artış gösterdi.
• Yazılım ve yazılımla ilgili hizmet gelirlerinde son 5 çeyreklik dönemde art arda çift haneli büyüme sağlandı.
• Faaliyet karı yüzde 26 arttı.

SAP CFO’su (Finans Başkanı) Werner Brandt, “Yazılım ve yazılımla ilgili hizmet gelirinde mali çeyrekte, art arda beşinci defa çift haneli büyüme gösterdiğimizi açıklamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. IFRS dışı faaliyet karındaki çift haneli artış ile birlikte elde ettiğimiz başarılı sonuçlar, 2011 ve sonrasında çok daha karlı bir büyüme sağlayacağımızın göstergesidir” dedi.

SAP Co-CEO’su Bill McDermott ise şu açıklamayı yaptı: “Tarihimizin en büyük dördüncü çeyrek yazılım geliri sonuçlarını elde etmemizin ardından, gösterdiğimiz güçlü ivme ilk çeyrekte de devam etti. Müşterilerimiz, bizim yenilikçi ve açık eko-sistem stratejimizi destekliyor. Bu destek, lideri olduğumuz kurumsal iş uygulamaları, iş analitiği ve kurumsal mobilite çözümlerinden oluşan ürün yelpazemize olan talebi artırıyor. Kanal iş ortaklarımızın da yazılım gelirlerimize artan katkısı ile tüm bölgelerde çift haneli büyüme sağladık.”

Sonuçları bu adresten indirebilirsiniz.
ETİKETLER : büyüme sap
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun