Bilişim 09 EYLÜL 2011 / 17:33

SAP ve Oracle arasındaki 1,3 milyar dolarlık davada anlaşma sağlandı

SAP ve Oracle arasında anlaşma sağlandı

Önce Oracle'ın SAP'yi 1,3 milyar dolar tazminata mahkum ettiği, ardından jürinin bu kararı bozduğu davada iki taraf anlaşmaya vardı. Buna göre SAP, Oracle'a net olarak açıklanmayan bir rakam ödeyecek. SAP'nin artık aktif olmayan TomorrowNow Inc ünitesi aracılığıyla Oracle'ın bilgisayarlarına 11 kez izinsiz erişim yapması ve bilgi sızdırması temeline dayanan rekor tazminat davasında nihayet uzlaşma sağlanmış görünüyor. Buna göre suçlamayı kabul eden SAP, Oracle'a açıklanmayan bir bedeli taminat olarak ödeyecek. Doğrudan kuruma açılan davada herhangi bir şahsın ayrıca kişisel olarak cezalandırılmasına gerek görülmedi.

Reuters'in haberine göre SAP sözcüsü Jim Dever da bu anlaşmayı onayladı.

Davanın muhatabı olan TomorrowNow Inc, 2005 yılında Oracle'ın PeopleSoft'u almasının ardından SAP tarafından satın alınmıştı. TomorrowNow, Oracle lisanslı ürünleri kullanan şirketlere üçüncü parti bakım ve destek hizmetleri sağlıyordu. Oracle'a göre 2006 ve 2007 yıllarında TomorrowNow çalışanları Oracle sistemlerine birçok kez giriş yapmış ve milyonlarca dosya indirmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun