Bilişim 29 NİSAN 2011 / 13:47

SAP, insan kaynakları sektörünü "Yetenek-Performans-Hız" etkinliğinde buluşturdu

Kurumsal uygulama yazılımları sağlayıcısı SAP, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin insan kaynakları yöneticilerini yetenek ve performans yönetiminden kariyer planlamaya, strateji entegrasyonundan mobil çözümlere kadar pek çok alanda en yeni İK uygulamalarıyla buluşturdu. SAP, 29 Nisan 2011 Cuma günü Swissotel The Bosphorus’ta düzenlediği SAP İnsan Kaynakları Zirvesi 2011 insan kaynakları yönetiminde yöneticilerin stratejik değer yaratabilmelerine ışık tutarken, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin tercih ettiği en yeni İK uygulamalarına da yer verdi.

Bu yıl Yetenek-Performans-Hız sloganıyla düzenlenen SAP İnsan Kaynakları Zirvesi 2011, başta bankacılık, perakende, sigorta, enerji ve kamu olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü kuruluşlarının İK yöneticilerini bir araya getirdi.

[caption id="attachment_24829" align="alignleft" width="200" caption="SAP Türkiye Satış Direktörü Haluk Tekin"][/caption]

Etkinliğin açılışını SAP Türkiye Satış Direktörü Haluk Tekin gerçekleştirdi. Tekin konuşmasında kurumların en stratejik varlığı olan insan kaynaklarını yönetmenin kurumlara sağlayacağı katma değere vurgu yaptı. SAP İnsan Kaynakları Zirvesi 2011’in açılış konuşmacılarından SAP Güney Avrupa ve Gelişen Pazarlar IK Satış Direktörü Carlos Diaz “Yüksek Performanslı Çalışan, Yetenekli Organizasyon” adlı sunumunda dinleyicilere, değişimle nasıl baş edileceği ve yetenekli organizasyonlarda teknolojinin rolü gibi kritik konuları, uluslararası pazarlardan verdiği örneklerle anlattı.

İnsan kaynakları hizmetlerine yönelik teknolojiler paylaşıldı

Yüksek performans gösteren çalışanları belirlemek, geleceğin liderlerini fark edip bu doğrultuda yetkinlik yatırımı yapmak İK yöneticileri için kritik önem taşıyor. SAP, şirketlerin doğru iş için doğru yeteneği keşfetmesi ve çalışanların sürekli olarak kendilerini geliştirmesine imkan sağlayan insan kaynakları çözümleri sunuyor ve şirketleri ileri taşıyacak kurumsal hedeflere ulaşmaya yardımcı oluyor. SAP gerçek zamanlı raporlamalarıyla İK yöneticilerinin karar verme süreçlerini kısaltarak şirketlerde verimliliğin artmasına yardımcı oluyor.

Sektördeki eğilimleri önceden görerek doğru verilerle doğru kararlar alma imkanı veren SAP İnsan Kaynakları çözümleri, kurumların maliyetlerini düşürerek daha etkili bir İK yönetimi sağlıyor. Bunun yanında SAP’nin gelişmiş insan kaynakları çözümleri, riski azaltarak kurumların süreçlerden kurtulmasını sağlıyor. Böylece şirket çalışanlarının günlük rutinlerden kurtularak, değer yaratacak işler üstünde çalışması mümkün oluyor.

Etkinlikle ilgili tüm detaylara www.sapforum.tv adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun