Bilişim 29 AĞUSTOS 2014 / 14:47

SAP ile Bayern Münich işbirliği duyuruldu

SAP ile Bayern Münich saha analizi çözümleri kapsamında 3 yıl boyunca anlaşma sağladı.

Bayern Münih’in futbol stadyumu Allianz Arena’da gerçekleştirilen imza töreninde SAP, Bayern Münich’e spor analizi teknolojisine ek olarak kurumsal yazılım çözümleri de sunacağını açıkladı.

SAP’nin öncelikle Alman Futbol Federasyonu için geliştirdiği spor analizi çözümü, Almanların futbolda son yıllardaki yükselişine katkı sağladığı düşünülürken 2014 FIFA Dünya Kupası’nı namağlup kazanmalarında önemli bir etken oluğu vurgulanmıştı. Alman Milli Takımı’ndan sonra SAP şimdi de analiz teknolojisini Bayern Münich’in hizmetine sunacak.

Teknoloji, taraftar desteğini de hedefliyor

Bayern Münich ile SAP iş birliğinin kurumsal boyutunda da takımın ekonomisine katkı sağlayabilecek. SAP Müşteri İlişkileri Yönetimi (SAP CRM) çözümü ve SAP Hybris ölçeklenebilir ticaret uygulamasıyla Bayern Münich’in iş süreçleri verimlilik kazanabilecek. SAP CRM takımın taraftarlarıyla olan iletişimi güçlendirmeyi hedeflerken, taraftar bağlılığına yönelik faydaları arttırmayı planlıyor. Ayrıca çözümün Bayern Münich’in tüm dünyaya açılma stratejisi dahilinde küresel marka değeri için çalışacağı konuşuluyor.

“İnovatif teknolojiyle global futbolun zirvesinde uzun yıllar boyunca kalacağımıza inanıyorum”
Bayern Münich CEO’su Karl-Heinz Rummenigge konuyla ilgili: “Bayern Münih’teki üç ana hedefimizi destekleyecek teknolojiyi SAP sunuyor. Bu hedefler, iş süreçlerimizi optimize ederek küresel marka değerimizi yükseltmek, takımımızın sağlıklı ve fit kalmasını sağlayarak en üst düzeyde performans sergilemek ve taraftarlarımıza en iyi deneyimi yaşatmak. Bayern Münih şu anda dünyadaki en iyi performansa sahip futbol kulüplerinden biri. İnovatif teknolojiyle global futbolun zirvesinde uzun yıllar boyunca kalacağımıza inanıyorum. Bu liderlikte futbolcularımızın sağlığı ve performansı kadar taraftarlarımızın aldığı keyif de önemli. SAP’nin taraftar deneyimini maksimuma çıkartacak yenilikçi çözümleriyle dünya çapında 292 milyon taraftarımıza ilham verecek, Bayern Münih için sportif ve ekonomik büyümeyi sürekli kılacak başarılı işlere imza atacağımıza eminim” dedi.

SAP’nin Kalite, Ölçekleme ve Destekten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Oswald ise görüşlerini “SAP ve Bayern Münih iş birliği bizim için etkileyici bir buluşma. Bayern Münih ve SAP HANA’nın gücünü bir araya getirerek futbolu her açıdan dönüşüme uğratacak yeni çözümler geliştireceğiz” şu şekilde ifade etti.