Bilişim 27 MART 2012 / 15:28

SAP büyük şirketlerin kapılarını öğrencilere açıyor

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerinin mezun olduktan sonra Fortune 100 gibi seçkin şirketlerde daha rahat iş bulabilmesi amacıyla dünya çapında 1200’ü aşkın üniversitenin katıldığı “SAP Üniversite İş Birliği Programı”na katıldı.Türkiye’den toplam 9 üniversitenin yararlandığı programda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi de en güncel SAP sistemleri ve bu sistemlere entegre olarak çalışan günümüz teknolojilerini derslerinde okutulacak. Program çerçevesinde öğrenciler, SAP sistemlerini öğrenecek ve isterlerse sertifika olanaklarından da yararlanabilecekler. Bu sayede mezun olduklarında Fortune 100 gibi dünyanın önde gelen şirketlerinin kapıları bu öğrencilere açılmış olacak. Bunun yanı sıra  öğrenciler dünyada 25’ten farklı sektörde, Fortune 100 ve Forbes 2000 listelerinde yer alan dünyanın lider firmaları tarafından kullanılan SAP programlarını öğrenerek, diğer mezunların önüne geçmeyi başarıyorlar.

ERP, iş zekası, mobilite gibi günümüz iş süreçlerini yön veren yazılımları öğrencilere ilk elden öğretmeyi hedefleyen SAP Üniversite İş Birliği Programı, 2012 yılında daha fazla üniversiteye ulaşmayı hedefliyor. Günümüz teknolojilerini yakalamayı ve kullanmayı hedefleyen üniversiteler de bu sürecin bir parçası olarak en güncel sistemleri birinci kaynaktan öğrencilerine derslerinde anlatabiliyorlar.

Türk üniversiteleri de dünya üniversitelerinin izinden gidiyor

Dünya çapında 1200’ü aşkın üniversitenin yararlandığı SAP Üniversite İş Birliği Programı, Türkiye’de Ağustos 2010’da başladı. SAP Türkiye, program kapsamında şu ana dek ODTÜ, Bahçeşehir Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile anlaştı. Program çerçevesinde üniversiteler, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabiliyor. Sunucunun Almanya’da yer aldığı bu modelde, üniversitedeki kullanıcılar web kullanıcı olarak sisteme bağlanıyorlar. Bu sayede üniversite, sunucunun bakımı ya da meydana gelebilecek herhangi bir problemle uğraşmak zorunda kalmıyor, herhangi bir konuyu danışmak ya da bilgi almak için ise “Üniversite Yetkinlik Merkezi” ile iletişime geçiyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun