Bilişim 03 TEMMUZ 2012 / 10:54

SanDisk 'dünyanın en hızlı bellek kartlarını' duyurdu

SanDisk 'dünyanın en hızlı bellek kartlarını' duyurdu

Flash bellek depolama çözümleriyle tanınan SanDisk, 'dünyanın en hızlı mobil bellek kartı' olarak isimlendirdiği yeni bellek kartlarını tanıttı. SanDisk Extreme Pro microSDHC UHS-I (ed: bu ne kadar uzun bir isim!) adı verilen kart, fotoğraf makineleri ve diğer mobil cihazlarda veri okuma ve yazma hızlarını artırarak arka arkaya fotoğraf çekimi gibi yoğun veri erişimine ihtiyaç duyan süreçlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlıyor.

IDC'ye göre 2012 yılında dijital cihazlarla 525 milyar görüntü yakalanırken, 2014 yılında çekilen videoların üçte biri mobil telefonlar tarafından kaydedilecek. Bahsedilen 525 milyar fotoğrafın yaklaşık yarısı da mobil telefonlarla çekilecek.

SanDisk’in 'dünyanın en hızlı bellek kartı' olarak nitelendirdiği SanDisk Extreme Pro microSDHC UHS-I, saniyede 95 MB veri okuma ve saniyede 90 MB veri yazma hızına sahip.

Kart böylece uygulamaları daha hızlı yüklenmesini, dosyaların daha hızlı aktarılmasını ve bunun sonucunda da genel sistem performansını artırmayı hedefliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun