Bilişim 03 TEMMUZ 2012 / 10:54

SanDisk 'dünyanın en hızlı bellek kartlarını' duyurdu

SanDisk 'dünyanın en hızlı bellek kartlarını' duyurdu

Flash bellek depolama çözümleriyle tanınan SanDisk, 'dünyanın en hızlı mobil bellek kartı' olarak isimlendirdiği yeni bellek kartlarını tanıttı. SanDisk Extreme Pro microSDHC UHS-I (ed: bu ne kadar uzun bir isim!) adı verilen kart, fotoğraf makineleri ve diğer mobil cihazlarda veri okuma ve yazma hızlarını artırarak arka arkaya fotoğraf çekimi gibi yoğun veri erişimine ihtiyaç duyan süreçlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlıyor.

IDC'ye göre 2012 yılında dijital cihazlarla 525 milyar görüntü yakalanırken, 2014 yılında çekilen videoların üçte biri mobil telefonlar tarafından kaydedilecek. Bahsedilen 525 milyar fotoğrafın yaklaşık yarısı da mobil telefonlarla çekilecek.

SanDisk’in 'dünyanın en hızlı bellek kartı' olarak nitelendirdiği SanDisk Extreme Pro microSDHC UHS-I, saniyede 95 MB veri okuma ve saniyede 90 MB veri yazma hızına sahip.

Kart böylece uygulamaları daha hızlı yüklenmesini, dosyaların daha hızlı aktarılmasını ve bunun sonucunda da genel sistem performansını artırmayı hedefliyor.