Bilişim 21 HAZİRAN 2012 / 16:09

Sanallaştırma eski bilgisayarları kurtarıyor

Donanım ya da yazılım yenilemek için bütçesi olmayan şirketler ara çözümlerle sistem performansını artırabiliyor.Sanallaştırma çözümleri artık doğrudan son kullanıcıya yansımaya başladı. Kurumlar da maliyet ve fazladan yatırımdan kurtulma avantajı yakalamak için sanallaştırma çözümlerine gidiyor.

Dojop tarafından ülkemize sunulan NComputing vSpace adlı yeni sanallaştırma çözümünü duyurdu. Kurumlarındaki bilgisayarları eski olan ya da işletim sistemleri eski sürüm olan kullanıcılar, Ncomputing vSpace Client ile sistemlerini yeni teknolojilerle donatıp, yeniden ve uzun süre daha kullanılabilir hale getirebiliyorlar.

Ncomputing vSpace Client, kullanıcıların merkezi bir sunucudaki donanım gücünden faydalanmasını sağlıyor. Kullanıcılar mevcut bilgisayarları ile ana sunucuya bağlanıp, sanal masaüstlerine ve uygulamalarına erişebiliyor, bunu yaparken de vSpace sunucularının performansından faydalanıyor.

Bu sayede, donanım ya da yazılım yenilemek için yeterli bütçesi olmayan fakat yeni teknolojilerden faydalanmak ve performans artışı sağlamak isteyenler için uygun bir çözüm ortaya çıkmış oluyor.

Şirketler maliyetlerin yanı sıra bu gibi çözümlerle güncelleme ve bakım maliyetleri, takibi gibi konularda da sorumluluk almıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun