Bilişim 21 HAZİRAN 2012 / 16:09

Sanallaştırma eski bilgisayarları kurtarıyor

Donanım ya da yazılım yenilemek için bütçesi olmayan şirketler ara çözümlerle sistem performansını artırabiliyor.Sanallaştırma çözümleri artık doğrudan son kullanıcıya yansımaya başladı. Kurumlar da maliyet ve fazladan yatırımdan kurtulma avantajı yakalamak için sanallaştırma çözümlerine gidiyor.

Dojop tarafından ülkemize sunulan NComputing vSpace adlı yeni sanallaştırma çözümünü duyurdu. Kurumlarındaki bilgisayarları eski olan ya da işletim sistemleri eski sürüm olan kullanıcılar, Ncomputing vSpace Client ile sistemlerini yeni teknolojilerle donatıp, yeniden ve uzun süre daha kullanılabilir hale getirebiliyorlar.

Ncomputing vSpace Client, kullanıcıların merkezi bir sunucudaki donanım gücünden faydalanmasını sağlıyor. Kullanıcılar mevcut bilgisayarları ile ana sunucuya bağlanıp, sanal masaüstlerine ve uygulamalarına erişebiliyor, bunu yaparken de vSpace sunucularının performansından faydalanıyor.

Bu sayede, donanım ya da yazılım yenilemek için yeterli bütçesi olmayan fakat yeni teknolojilerden faydalanmak ve performans artışı sağlamak isteyenler için uygun bir çözüm ortaya çıkmış oluyor.

Şirketler maliyetlerin yanı sıra bu gibi çözümlerle güncelleme ve bakım maliyetleri, takibi gibi konularda da sorumluluk almıyor.