Bilişim 23 EYLÜL 2013 / 10:56

Sanal temas kabini kamu işlerini kutuya koydu

Barselona Belediyesi' nde Cisco işbirliğiyle sanal temas kabinleri kuruldu. Cisco ve Barcelona Belediye'nin pilot projesinde şehrin pek çok noktasına kurulan sanal kabinlerle, vatandaşların kamu işlerine ayırdıkları zaman ve dağınık iş uygulamaları dijital bir platform altında toplandı. Tek bir kabin içinde tüm uygulamaları gerçekleştirebilen vatandaşlara, mesai saatleri içinde kabinlerin kullanımı ücretsiz olarak gerekli tüm donanımı sağlıyor.

Sanal kabin projesi,  Cisco’nun ortaklığında yürütülen bir  proje. Vatandaşların kamu kurumlarına fiziksel olarak gitmek zorunda kalmamalarını amaçlayan komplike bir sistem. Yüksek çözünürlüklü video, dokunmatik ekran, tarayıcı, faks ve yazıcı gibi aksesuarla donatılmış olan  kabin, yetkililerle yüz yüze görüşme , bireysek başvurularda bulunmak, doküman imzalamak ve belge transferi yapmak gibi işlemleri gerçekleştirebilmek için öze bir donanım sistemine sahip.
ETİKETLER : akıllı şehir cisco
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun