Bilişim 04 NİSAN 2011 / 11:51

Samsung transparan ekran üretimine başladı

Samsung, 22 inç büyüklüğündeki transparan LCD ekranların seri üretimine başladı. Bu çok yakında evinizin penceresinde dilediğiniz manzarayı görüntüleyebileceğiniz anlamına geliyor.Uzun süredir bu yeni görüntüleme teknolojisi üzerinde çalışmalarına devam eden Samsung, 22 inçlik modellerin seri üretimine başladı. Transparan monitörler, 500:1 kontrast oranı ve 1680 x 1050 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Firmanın açıklamasına göre, seri üretimine başlanan monitörler, klasik LCD monitörlerdeki yüzde 5’lik geçirgenlik oranını siyah beyazda en az yüzde 20’ye, renklide ise yüzde 15’e çıkarıyor. Böylece yeni modellerle kullanıcılar ekrana ‘cama bakar gibi’ bakabilecek.

Yeni monitörlerin en önemli avantajı ise transparan yapısı sayesinde ortam ışığını kullanması ve bu sayede yüzde 90 daha az enerjiye ihtiyaç duyması. Transparan monitörlerin iletişimi verimli hale getiren bir araç olarak çok geniş bir kullanım alanına sahip olması bekleniyor. Enerji tasarruf oranı dikkate alındığında yüzlerce, hatta binlerce monitöre ihtiyaç duyan dev işletmelerin bu ürünlere büyük ilgi göstereceğini söylemek mümkün.
YORUMLAR
murat karaca 15 MAYIS 2012 / 05:58 0 0
pencereden dışarı baktığımızda her yeri görebiliriz artık. uzayda bile oturabiliriz. uzayda düşünsenize. uzay... çok saçma.
murat karaca 05 NİSAN 2011 / 10:43 0 0
Harika bir gelişme.Hem enerji tasarrufu, hem yerden tasarruf, hem daha sağlıklı bir çevre.Kutlarım emeği geçenleri.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun