Bilişim 20 TEMMUZ 2011 / 13:54

Samsung'tan ince dizüstülere ince DVD yazıcı geldi

Samsung Electronics, ince ve kolay taşınabilir DVD yazıcısı SE-208AB modelini pazara sunmaya hazır olduğunu duyurdu.SE-208AB’in ince tasarımına parlak bir dış yüzey eşlik ediyor. Bu tasarımda sürücünün özellikle Samsung'un en yeni modellerine uyum sağlaması gözetilmiş. Gücünü USB'den alan sürücü, ek bir güç kaynağına ihtiyaç duymuyor.

Windows 7 ve Mac OS işletim sistemlerini destekleyen sürücüde yazdırma sırasında ortaya çıkacak hata veya kesintilere karşı diski koruyan ve önlem alan Buffer Underrun teknolojisi de bulunuyor.

Samsung’un optik disk sürücülerinde yer alan özel AV bağlantı teknolojisi de yeni SE-208AB’de yer alıyor. Bu teknoloji, kullanıcıların Multimedya özellikli TV’lere mevcut olan bir USB bağlantı noktasını kullanarak kolayca bağlanmalarına ve diledikleri içerikleri oynatmalarına olanak sağlıyor. Yeni sürücünün geliştirimiş dosya sistemi beşinci alt dizine kadar inebiliyor ve 3 bin dosyaya kadar içeriği tanıyor. Ürünün kayıt hızı 24X CD-ROM, 24X CD-RW ve 8X DVD±R, 5X DVD-RAM, 6X DVD+R çift katman, 6X DVD-R çift katman, 8X DVD+RW ve 6X DVD-RW.

SE-208AB, Temmuz ayının sonlarında KDV dahil, 99 TL'den satışa sunulacak. Daha fazla bilgiye www.samsungodd.com adresinden ulaşabilirsiniz.