Bilişim 29 AĞUSTOS 2014 / 13:05

Samsung Smart Signage TV, Ekim’de Türkiye’de

Samsung Electronics, küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ) ve küçük ofis/ev ofisi sahiplerine uygun olarak tasarladığı Samsung Smart Signage TV'yi tanıttı. Samsung Smart Signage dijital ekranların bilgilendirme ve tanıtım açısından sunduğu imkanları canlı televizyon dünyasıyla birleştiriyor.Yeni teknoloji, görüntü ekranını birkaç bölüme ayırarak birden fazla görüntüyü sergileyebiliyor. Ekranda; video, resim, metin kullanarak tanıtım başlıkları ve menüleri görüntüleyebiliyor. Cihazda bulunan içerik yönetim sistemi ;içeriklerin mobil cihazlar ile yönetilmesine imkan tanıyor. Sistem, ticari ekran, içerik yönetim yazılımı, ayak ve duvar askı aparatıyla kullanıma hazır bir şekilde teslim ediliyor.
Samsung Electronics İşletmelere Yönelik Görüntüleme Çözümlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Seoggi Kim: "Şu ana kadar pek çok KOBİ ve küçük işletme sahibi, mağazalarında önemli bilgileri görüntülemek için tüketicilere yönelik televizyonlar kullanmak zorunda kalıyordu ve bu durum, hem markanın müşteriyle yakınlaşma fırsatlarını hem de tanıtım malzemelerini kolayca görüntüleme, güncelleme ve değiştirme kapasitesini sınırlıyordu. Samsung Smart Signage TV; görüntüleme çözümleri için mevcut düzeni değiştirirken daha iyi bir müşteri ve çalışan deneyimi sunuyor" dedi.

İşletmelere uyumlu tasarım

Uzun süre kesintisiz çalıştırılabilecek şekilde tasarlanan sistem ile işletmeler, tanıtım malzemelerini günde 16 saate kadar ve haftada 7 gün görüntüleyebiliyor.

Cihaz aynı zamanda iş içeriğini depolamak veya yürütmek amacıyla ek bir ses,görüntü cihazı ihtiyacını ortadan kaldırarak işletmelerin maliyetlerini azaltabiliyor.

Mağaza sahiplerinin müşterilerine indirimler, çalışma saatleri, özel etkinlikler ve müşteriye ulaşmak amaçlı tanıtım bilgilerini iletmelerini gerçekleştiren bir içerik yönetimi yazılımı olan “MagicInfo Express” i kullanan cihaz; içeriklerin istenen sırada, süreyle, saatte ve günde oluşturulmasını, yayınlanmasını, yönetilmesini, programlanmasını sağlayabiliyor.

Ek olarak, televizyon “MagicInfo Mobile” ile işletmelerin mobil cihazlarından (Android, iOS) tanıtım malzemelerinde hızlı güncellemeler yapmalarına, fotoğraf yüklemelerine olanak sağlıyor. Yerleşik bir WiFi ile gerçekleştirilen kablosuz iletişim özelliği ile kablo dağınıklığını önleyerek harici cihazlarla sorunsuz bağlantı ve kablosuz içerik aktarımını sağlayabiliyor.

Cihazın, Ekim ayının sonunda Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun