Bilişim 20 NİSAN 2012 / 16:05

Samsung kendi bulutunu 3 Mayıs’ta tanıtıyor

Samsung ve Microsoft bulutta ortak mı oluyor?

Apple’ın akıllı telefon konusunda en büyük rakibi olan şirket, iCloud’un rakibi S-Cloud çıkartarak bulut servisleri sunmaya başlayacak. İddiaya göre şirketin iş ortağı Microsoft olacak.Tercih edilen cihazların taşınabilir olması nedeniyle, bu cihazların özellikleri de önem kazanıyor. Tüm içeriğini cihazın içine depolamak yerine, bunu şebekeden çekebilmek önümüzdeki dönemin vizyonunu yansıtıyor. Bulut bilişim kavramının bireysel kullanıcılar için gelişimi de bu durumu ortaya koyuyor.

Apple’ın son yıllardaki popülerliğini iCloud servisini kurarak cihaz bağımsız –elbette Apple cihazları arasında bağımsız- içerik erişimi sağlayarak güçlendirdi. Apple’ın Uzak Doğu’lu rakibi Samsung, benzer bir servis ile kullanıcı içeriklerini buluta taşımayı planlıyor.

Maeil Business’da yer alan habere göre, Samsung kullanıcılarına özel olarak sunulacak, iCloud benzeri bir yapıyla içeriklerin yüklenebildiği bulut servisi yola çıktı bile. 3 Mayıs’ta piyasaya tanıtılması beklenen üçüncü nesil Galaxy S’in yanı sıra bulut servisinin de tanıtılacağı bilgisi verildi.

Samsung’un televizyon, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarını birbirine bağlaması beklenen bulut servisinin bugüne kadar çıkmamasının ardında, şirketin uygun bir bulut iş ortağı bulamamış olması yatıyor.

Maeil Business’ın iddiasına göre, Samsung’un bulut konusunda iş ortağı Microsoft olacak.
YORUMLAR
kema 21 NİSAN 2012 / 23:14 0 0
artık tüm teknoloji kaynaklarımızı tek merkezli olarak yöneteceğiz. Ancak bu konuda endişe edilecek bir şey var, bu tek merkez ne kadar güvenilir?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun