Bilişim 22 NİSAN 2011 / 12:18

Samsung da Apple’a dava açtı

Apple’ın patent ihlali yaptığını iddia eden Güney Koreli şirket, Seul, Tokyo ve Almanya’nın Mannheim kentinde Apple'ın kendisine karşı açtığı davadan birkaç gün sonra davacı oldu.Birkaç gün önce Apple, iPhone ve iPad’in Galaxy serisinde aynen kopyalandığı gerekçesiyle Samsung’a Kaliforniya’daki mahkemede dava açmıştı.

Samsung da benzer sebepleri öne sürerek bu kez Almanya, Japonya ve Güney Kore’de akıllı telefon ve bilgisayarlarındaki patentlerin ihlal edildiği gerekçesiyle Apple’a dava açtı.

Son yıllarda rekabet içindeki dev şirketler birbirlerini açtıkları davalarla yıpratmaya çalışıyor. Daha önce de Microsoft, Nokia, HTC gibi markalar da benzer davalara konu olmuştu.

Apple’ın Samsung’a açtığı son davaysa tamamen ürünlerin taklit edildiği yönündeydi. Bu sebeple diğerlerinden biraz daha farklı olan dava dosyasına karşılık veren Samsung ile Apple’ın bu genel suçlamalarının ileride neler getireceğini göreceğiz.
ETİKETLER : apple dava samsung
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun