Bilişim 09 ŞUBAT 2011 / 13:41

Samsung bellek kartlarını balonla uzaya yolladı, düşenler kapanın elinde kalacak

Samsung, SD hafıza kartlarının dayanıklılığını ispatlamak için helyumla şişirdiği balona doldurup uzaya yolladı. Balonun patlamasıyla dağılan bellek kartları şimdi kimbilir kimlerin elinde...

Ürettiği SD bellek kartlarının ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamak isteyen Samsung, her birine birer bellek kartı tutturulan özel tasarıma sahip 100 adet kağıt uçağı helyumla şişirilmiş bir balona doldurarak ortam koşullarının son derece acımasız olduğu üst atmosfere yolladı.17 Ocak tarihinde Berlin’den helyum balonla gökyüzüne yollanan bellek kartlarının onbinlerce metre yukarıda balonun patlamasıyla etrafa dağıldığı bilgisi geldi. İçindeki izleme cihazı sayesinde bulunan balon geri getirilse de, kağıt uçakların boşluğa düşmesiyle dağılan kartların nerede, kimlerin elinde olduğunu henüz bilen yok. Kapanın elinde kalacak olan kartların denize düşmüş olması ihtimali de var.Bu şaşırtıcı uygulama, Samsung'un ürettiği kartların dayanıklılığını kanıtlamak adına kurguladığı pazarlama kampanyasının ilginç bir parçasını oluşturuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun