Bilişim 07 ARALIK 2012 / 13:42

Samsung ATIV'ler Türkiye'ye geldi

Samsung ATIV Serisi Türkiye'de satışa sunuldu

Samsung, Windows 8 işletim sistemiyle çalışmak üzere tasarlanmış PC - tablet hibrit cihazı Samsung ATIV'in detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı. Samsung, Windows 8 işletim sistemi için özel olarak geliştirilmiş yeni Samsung ATIV kişisel bilgisayar ürünlerini pazara sundu. Samsung ATIV ailesinin Türkiye'de piyasaya sürülen iki iki üyesi Samsung ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro, kullanıcılara dokunmaya dayalı yeni bir deneyim vaat ediyor.

Samsung ATIV Smart PC ve PC Pro’nun dizüstü bilgisayardan tablet PC’ye dönebilmesini mümkün kılan ayrılabilir özel klavyesi sayesinde cihazlar hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor. Geliştirilmiş hassasiyeti sayesinde görüntüyü yakınlaştırmak, döndürmek, sayfalar arasında gezinmek için küçük bir kaydırma hareketi yeterli olurken, en son çıkan eğlence uygulamalarının tüm özellikleri kullanıcılara keyifli bir deneyim yaşatıyor.

ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro, Samsung’un S Pen’ini de yanında sunuyor. S Pen sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarını tıpkı bir not defteri gibi kullanabiliyor. Kurşunkalemin kullanım rahatlığını bilgisayara getiren basınç hassasiyetiyle profesyonel tasarımcıların en zor gereksinimlerine bile cevap veren S Pen sayesinde, el yazısıyla yazılan notlar da dijital hale getirilebiliyor.

Yeni serinin amiral gemisi: Smart PC Pro

Samsung Smart PC Pro, Intel Core i5 işlemci ve 4GB DDR belleğiyle profesyonel amaçlı kullanım ve multimedya içerikler için ideal bir seçenek oluştururken, 11,6 inç büyüklüğündeki ekranı 1920x1080 çözünürlüğe sahip.Cihaz tablet ve PC’nin birleşimi gibi görünse de, 8 saatlik pil ömrüyle kullanım açısından neredeyse tablet performansına sahip . Önünde 2 megapiksel, arkasında 5 megapiksel çözünürlüğünde birer kamerası bulunan Smart PC Pro, bir masaüstü bilgisayarın sunduğu donanım kapasitesi sayesinde hayatın bir çok ekran arasında bölünmesinin önüne geçiyor.

Klavyesiyle birlikte 1,6 kilo ağırlığa sahip Smart PC Pro üzerinde bir adet USB 3.0, miniHDMI, miniSD ve klavye üzerinde iki adet ekstra USB 2.0 portu yer alıyor.

Ekonomik tercih: Smart PC

Samsung ATIV ailesinin Smart PC modeli, Intel Atom Z2760 işlemciye sahip.11,6 inç ekranıyla 1366x768 çözünürlükte görüntüleme yapabilen bilgisayarın bellek kapasitesi 2 GB.

Cihazın batarya ömrü kullanım halindeyken 10 saat. Tablet kısmının ağırlığı 744 gram, klavye kısmıyla toplam ağırlık 1,45 kilo. Cihazın tablet bölümünün önünde 2 megapiksel, arkasında flaşlı 8 megapiksel çözünürlüğünde birer kamera bulunuyor.Cihazda iki adet USB 2.0, miniHDMI, miniSD ve klavye üzerinde iki adet ekstra USB 2.0 portu yer alıyor.

Ürünler rekabette içerikle farklılaşacak

ATIV serisi akıllı bilgisayarları yalnızca donanımıyla değil, içerik servisleriyle de dikkat çekici özelliklere sahip. Örneğin Samsung Family Story eğlenceli ve sezgisel bir paylaşım deneyimi sunarken, Samsung ChatON hizmeti de Microsoft’un popüler People Hub servisiyle birlikte bu çok yönlü cihazlar üzerinden geniş bir yelpazede sosyal iletişim olanağı sağlıyor.

Microsoft Windows Store içerisinden yalnızca Samsung cihazlar için geliştirilen video servisi Samsung Sinema en popüler filmlere, sevilen dizi ve çizgi filmlere anında erişim olanağı sağlarken, içerisinde binlerce yayının bulunduğu Samsung eKitap uygulaması da kullanıcılara kütüphanelerini yanlarında taşıma imkanı sunuyor.

Samsung Smart PC Pro 1399 dolar + KDV, Smart PC 959 $ + KDV tavsiye edilen satış fiyatıyla tüketiciye sunuldu. Ayrıca Samsung Smart PC ve PC Pro’nun 3G’li modelleri Turkcell İletişim Merkezlerinde, internet hizmeti içinde aylık 98 TL’den başlayan fiyatlarla temin edilebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun