Bilişim 18 EYLÜL 2013 / 10:01

Samsung Akıllı Şehir vizyonunu ICT Bilişim Zirvesi'nde tanıtıyor

Samsung, ICT Bilişim Zirvesi 2013’te  “Akıllı Şehir” vizyonunu tanıtıyor.

Samsung SDS, Global İş Birimi Başkan Yardımcısı Jack Kim, 25 Eylül tarihinde gerçekleştireceği “Geleceğin akıllı şehrine yeni bir yaklaşım” başlıklı konuşmasında, Samsung’un en yeni teknolojilerden ve detaylı planlama metotlarından yararlanarak şehri sürdürülebilir ve yaşanabilir kılma vizyonunu paylaşacak.

Samsung Electronics'in  gün sponsoru olduğu, 24-26 Eylül 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak  gerçekleştirilecek olan ICT Summit Now Bilişim Zirvesi ’13’ün bu yılki teması; teknolojinin hayatı dönüştürmesine vurgu yaparak “Daha hiçbir şey görmediniz!” olarak belirlendi.

Samsung Akıllı Şehir vizyonunu paylaşmaktan memnun olacak

Zirvenin açılış oturumu konuşmacılarından Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung konuyla ilgili açıklamasında; “ICT Bilişim Zirvesi, her yıl yalnızca bilişim dünyasının nabzını tutmakla kalmıyor, aynı zamanda sektörün en vizyoner düşüncelerine de ev sahipliği yapıyor. Topluma değer katma prensibiyle faaliyet gösteren Samsung olarak; ‘akıllı şehir’ oturumu kapsamında, geleceğin şehir planlama metotlarını ve yenilikçi teknolojik çözümleri paylaşacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Zirve kapsamında, “Geleceğin Akıllı Şehrine Yeni Bir Yaklaşım” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek olan Samsung Electronics SDS, Global İş Birimi Başkan Yardımcısı Jack Kim, Samsung’un güncel teknoloji ve planlama metotları doğrultusunda geleceğin şehrini sürdürülebilir ve yaşanabilir kılma vizyonunu paylaşacak. Strateji, dönüşüm ve teknoloji uygulama programları doğrultusunda, katma değer yaratan çözümler üretmede uzmanlaşmış Jack Kim; akıllı şehrin dünyada hayata geçmiş örneklerini ele alarak, Samsung’un geleceğin şehri konusundaki teknolojilerini ve anlayışını aktaracak.