Bilişim 29 EYLÜL 2011 / 11:22

Samsung 2012’ye karamsar bakıyor

Samsung Electronics, yarı iletken pazarının gelecek yıl önceki yıllara göre daha düşük bir büyüme hızı sergilemesini bekliyor. Bunun sebebi ise küresel ekonomik yavaşlamanın talebi azaltması. Samsung’un cihaz çözümleri bölümü başkanı Oh-hyun Kwon, ekonomik bir yavaşlama döneminde yarı iletken sektörünün beklentilerinin düşük olduğunu, 2012 yılında büyüme oranının yüksek olmayacağını, teknolojinin ise önemli bir faktör olacağını belirtti.

Diğer teknoloji üreticisi şirketlerle birlikte Güney Koreli şirket de, global ekonomik beklentilerdeki belirsizlik yüzünden daralan tüketici talebi nedeniyle zor günler yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde çip üreticisi Advanced Micro Devices (AMD), üçüncü çeyrek gelir ve brüt kâr marjı tahminlerini aşağı çekmişti.

Piyasalarda dolanan ‘Samsung Electronics, Samsung Mobile Display (SMD) ve Samsung SDI’ın tüm sahipliğini üstlenecek’ söylentilerine Kwon’un yanıtı ise, bu tarz bir planı duymadığı şeklinde oldu.

SMD; pazarda patlama yaratan, akıllı telefonlarda, oyun makinelerinde ve tabletlerde kullanılan OLED ekranların pazardaki hakim üreticisi.

Bu arada Kwon, teknoloji seviyelerini geliştirmeleri gerekmesi halinde satın alma ve birleşmelere açık olduklarını da vurguladı. “Samsung’un 3D entegre devre teknolojisi hazır” diyen Kwon, bunu da pazarda koşullar düzeldikten sonra, 2-3 yıl içinde ilgili ürünlerle pazara sunacaklarını belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun