Bilişim 23 KASIM 2012 / 11:50

Salesforce CEO’su: SAP ve Oracle bizim alanımızdan çıktı

Salesforce CEO: "SAP ve Oracle'ın ekseni kaydı"

Marc Benioff, SAP ve Oracle’ın stratejileri ve kendilerini konumlandırmaları hakkında yorumlarda bulundu ve ekledi: “Biz bir müşteri şirketiyiz.Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) konusunda dev haline gelen Salesforce.com’un CEO’su, kendisinden çok önce de piyasada yer alan rakipleri SAP ve Oracle hakkında açıklamalarda bulundu.

CEO Marc Benioff, kendisine OpenWorld’de açıklanan Oracle’ın yeni bulut stratejisi sorulduğunda, “Bence Oracle kendini yeniden konumlandırarak kendisini bir ana sistem şirketi ve işletim sistemi sağlayıcısı olarak tanımladı. Konferanslarındaki açıklamalarına bakılırsa bizim ana işimizden kendilerini çektiler” açıklamasında bulundu.

SAP’nin stratejisiyle ilgili de görüşlerini açıklayan Benioff, iş yönetim çözümleri sunan şirketin de kendini yeniden konumlandırarak “veri ambarı üzerinden analitik üreten” bir yapıya büründüğünü belirtti.

İki şirketin de kendini farklı konumlandırmasının ilerleyen zamanlarda bu şirketlerle karşılaşmayacakları anlamına gelmediğini belirten Benioff, “Yine de bu şirketler müşteri odaklı sistemi sunacak yeni nesil vizyona sahip değiller” dedi. Salesforce.com CEO’suna göre, bu iki şirket de müşteriler, çalışanlar, yatırımcılar ve ürünler arasındaki bağlantıyı sağlayacak bakış açısını barındırmıyor.

Benioff sözlerini şu şekilde özetledi:

“Son konumlamalarıyla SAP bir HANA şirketine, Oracle da Exadata şirketine dönüştü. Biz ise bir müşteri şirketi olmak istiyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun