Bilişim 24 AĞUSTOS 2011 / 10:48

Sahibinden.com kurucuları Silikon Vadisi'ne hızlı bir giriş yaptı

Yoksa Türkler Silikon Vadisi'ni ele mi geçirecek?

Aylık 20 milyonu aşkın tekil ziyaretçiye ve 2 milyarlık sayfa gösterimine sahip olan e–ticaret platformu sahibinden.com’un kurucusu Aksoy Group, “Aksoy Internet Ventures” ile Amerika'nın ünlü Silikon Vadisi'ne adım attı.

[caption id="attachment_33411" align="alignnone" width="455" caption="Aksoy Internet Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Taner Aksoy"][/caption]

Sahibinden.com’un kurucusu Aksoy Group şirketlerinden Aksoy Internet Ventures (AIV), geçtiğimiz yıl Hollanda’da kurulup kısa sürede büyük bir başarıya imza atarak 120 ülkeden kullanıcıya ulaşan tinypay.me’ye 1 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Tinypay.me, Aksoy Internet Ventures’in yatırımı sayesinde dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin yer aldığı Silikon Vadisi’ne taşındı.

Dünya devlerinin Türkiye’deki İnternet şirketlerine yatırım yaptığı bu dönemde AIV’nin yurtdışında yatırım gerçekleştirmesinden dolayı son derece gurur duyduklarını söyleyen Aksoy Internet Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Taner Aksoy, “tinypay.me’nin kolay kullanımı, büyüme hızı, girişimci ekibin oyun kurallarını değiştirecek yaratıcı yaklaşımları, AIV’yi çok heyecanlandırıyor. E-ticaret alanındaki deneyimimiz ve finansal desteğimizle tinypay.me’nin kısa zamanda dünya çapında bir marka olmasını bekliyoruz” dedi.

“İnternette satışın en kolay yöntemi” iddiasıyla yola çıktıklarını söyleyen Tinypay CEO’su Melvin Tercan, “Kullanıcılarımıza bir dakikanın altında satışa başlama imkanı sunarak geniş kitlelerin e-ticaretle buluşmasını sağlıyoruz. Facebook, Twitter gibi sosyal mecralarda kolaylıkla paylaşılan ürünlerin ödemeleri PayPal aracılığıyla gerçekleşiyor. Özellikle ikinci el ve dijital ürünlerin tek başına kolaylıkla satılabildiği tinypay.me sayesinde kullanıcılar kendi pazar yerlerini de oluşturabiliyor. Tinypay.me’yi 11 yılı aşkın İnternet deneyimi olan AIV ile çok daha iyi yerlere taşıyacağımızı düşünüyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun