Bilişim 20 NİSAN 2011 / 13:31

Sahibinden.com iPhone'da coştu, 5 kıtada toplam 100 bini aştı

Sahibinden.com iPhone uygulaması 100 bini geçti, Amerika’dan Arjantin’e Almanya'dan Endonezya’ya bir dünya kullanıcı indirdi.

18 Şubat tarihinde kullanıcılara sunulan sahibinden.com’un iPhone uygulaması ilgi görmeye devam ediyor. Gelen habere göre uygulama geçtiğimiz hafta 100 bin kullanıcı sayısını geçerek büyük başarıya imza attı.

Kullanıcı bilgilerine bakılarak yapılan değerlendirmede Türkiye dışındaki ülkelerde de tercih edilen uygulamanın tüm dünyadan kullanıcıların ilgisini çektiği bildirildi. Uygulamayı Amerika Birleşik Devletleri’nden 3.845, Avrupa’dan 1.593, İngiltere’den 402, Avustralya’dan 69 ve Kanada’dan 72 farklı kullanıcı tercih etti.

Ayrıca Pakistan, Kosta Rika, Endonezya, Vietnam, Japonya, Senegal, Etiyopya, Mozambik, Kenya, Şili, Peru, Kolombiya, Vietnam, Kamboçya, Arjantin, Uruguay, Malezya, Ürdün, Umman, Katar, Bahreyn, Türkî Cumhuriyetler, Yeni Zelanda gibi ülkelerdeki kullanıcıların da kullandığı sahibinden.com iPhone uygulaması tüm dünyada 5 kıtaya yayılmış durumda.

Bir insan bir sitede 14 dakika kalır mı?

comScore Kasım 2010 verilerine göre ortalama 13,9 dakika ile en çok zaman geçirilen site olan sahibinden.com’un sunduğu yeni iPhone uygulaması sayesinde kullanıcılar 2 milyonu aşkın ilan arasında kolaylıkla arama yapıp, ilan detaylarına ulaşabiliyor ve bu ilanların fotoğraflarını gezinme imkanı bulabiliyorlar.

Ayrıca kullanıcılar yaptıkları işlemleri, gönderdikleri ve aldıkları mesajları, favori ilanlarını ve favori aramalarını cep telefonlarından kolayca yönetebiliyor ve telefon numaralarına tıklayarak ilan sahiplerini arayabiliyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun