Bilişim 11 HAZİRAN 2014 / 09:19

Red Hat'ten büyük veriye gelişmiş destek

Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, şirketin amiral gemisi Red Hat Enterprise Linux 7’deki, en yeni geliştirmeleri duyurdu. Red Hat Enterprise Linux 7 sadece açık melez bulut için zemin hazırlamakla kalmıyor, birleşik altyapılar genelindeki kurumsal iş yüklerine de hizmet ediyor ve işletim sistemini bugünkü ticari konumunun çok daha ötesine taşımayı başarıyor. Modern veri merkezlerinin taleplerini ve yeni nesil BT gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış Red Hat Enterprise Linux 7, kurumsal BT’nin- konteynerden bulut hizmetlerine dek tüm alanlarını çalıştırıyor.

Sürekli değişen iş ihtiyaçlarını karşılayacak sağlam ve güçlü bir veri merkezi ortamı oluşturmak adına çıplak metal sunucular, sanal makineler, Hizmet olarak Altyapı (IaaS) ve Hizmet olarak Platform (PaaS) bütünleşiyor. Ve Red Hat Enterprise Linux 7, modern kurum BT yapısının heterojen gerçekliklerine cevap verebilmek adına müşterilerin güncel talepleri dengelemelerini sağlayacak uyumlu ve birleşik bir zemin sunuyor. Bunu yaparken aynı zamanda, Linux Konteynerler ve büyük veri, çapraz fiziksel sistemler, sanal makineler ve bulut (açık hibrit bulut) gibi bilgi işlem yeniliklerinden de faydalanıyor.

Red Hat Enterprise Linux 7 ürününün öne çıkan özellikleri şunlar:

• Fiziksel, sanal, bulut ve geliştirme test ve üretim ortamlarında; (Docker dahil) Linux Konteynerler aracılığıyla gelişmiş uygulama geliştirme, teslim, taşınabilirlik ve yalıtım.

•Varsayılan dosya sistemi olarak XFS dahil, 500 TB’ye kadar ölçeklenebilen büyük çaplı dosya sistemi iyileştirmeleri.

• Microsoft Active Directory kullanıcıları için güvenli erişim sağlayan çapraz-bölge güvenilirliği

• Microsoft, Windows ve Red Hat Enterprise Linux domainleri sayesinde Red Hat Enterprise Linux’a heterojen veri merkezleri ile birlikte var olmayı sağlayan esneklik.

• Platforma entegre ve konteynere hazır durumda bulunan güçlü ve güvenli uygulama çalıştırma ve geliştirme, dağıtım ve sorun giderme araçları.

 

 

 
ETİKETLER : red hat
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun